המשטרה ממליצה להעמיד לדין את משה חוגג

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את משה חוגג
במשטרה אומרים כי התבססה תשתית ראייתית נגד חוגג על קבלת דבר במרמה, גניבה ועבירות נוספות • תיק החקירה הועבר לפרקליטות מיסוי וכלכלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה חוגג, ארכיון
צילום: כאן חדשות

המשטרה המליצה הבוקר (רביעי) להעמיד לדין את איש העסקים משה חוגג ואת שותפיו. במשטרה אומרים כי התבססה תשתית ראייתית נגדו על קבלת דבר במרמה, גניבה ועבירות נוספות. עם זאת, במשטרה החליטו לא להמליץ להעמידו לדין בתיק עבירות המין.

על פי החשד, חוגג גייס כספים רבים ממשקיעים בישראל וברחבי העולם לטובת הקמה לכאורה של מיזמי קריפטו. בפועל, ברוב הכסף נעשה שימוש לצרכיו הפרטיים, בהם קניית קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

על פי חומר הראיות שנאסף, חוגג ושותפיו גייסו כ-290 מיליון דולר ממשקיעים עבור ארבעה מיזמי קריפטו, תוך "הצגת מצגי שווא, ריקון קופות המיזמים ונטילת כספי המשקיעים לשימושם הפרטי".

תשתית ראייתית גובשה גם נגד חשודים נוספים בפרשה, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות מס. במשטרה ממליצים להעמיד לדין את חוגג ו-18 נוספים חשודים בעבירות החמורות.

בתיק עבירות המין לא המשטרה לא גיבשה המלצה להעמדה לדין, כיוון שלא הצליחה לבסס את החשדות שהועלו נגד חוגג ואחד ממקורביו. על פי החשד, עבירות המין בוצעו בכ-20 נשים מישראל, שתיים מהן קצינות, בהן גם דוגמניות מוכרות ועשרות נשים שהוטסו במיוחד לישראל לצורך קיום יחסי מין בתמורה לתשלום כספי או טובות הנאה אחרות.

הפופולריים