לביא בן ה-8: "הורדתי את החולצה וקשרתי לאחותי את הפצע"

לביא בן ה-8: "הורדתי את החולצה וקשרתי לאחותי את הפצע"
אחד מהילדים שנפצעו במפולת הסלעים בנחל דוד סיפר מביה"ח כיצד טיפל באחותו בת ה-5. אביו שיחזר: "סלעים בגודל של כלי רכב נפלו למטה, הייתי בטוח שהילדים שלי קבורים שם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לביא בן ה-8 שנפצע במפולת הסלעים בנחל דוד
צילום: ללא

בין הנפגעים ממפולת הסלעים בנחל דוד היה גם לביא בר דוד, בן 8, שסיפר מבית החולים היום (חמישי) על הטיפול שנתן לאחותו בת ה-5 אסיף. "לא רחוק מהמפל נפלו עלינו הסלעים. אחותי איבדה אצבע ברגל, אני חטפתי סלע בראש והאחיות שלי גם חטפו כמה סלעים", הוא שיחזר. "כשאחות שלי אמרה שהיא נפגעה ממש חזק באצבע, הורדתי את החולצה וקשרתי אותה לפני הפצע. היא בת 5. אני יודע שכשנפתח פצע צריך לעצור את הדם מהר, ולא היה לנו שום דבר אחר". 

אביו של לביא, יונתן, טייל עם חמישה מילדיו בנחל בזמן המפולת וסיפר: "הייתי אחרון במשפחה שלנו, לפנינו היו עוד כמה משפחות. בשלב הזה כל הילדים שלי עברו אותי והתקדמו. סלעים בגודל של כלי רכב נפלו למטה. זה היה שבריר שנייה, אין מה לעשות באירוע הזה. אני קצת מכה על חטא שלא הצלחתי לתפוס את אחד הילדים. חילצנו את כל מי שיכולנו לידינו, בעיקר המשפחה, ואספנו אותם. אני יצאתי בלי שריטה והייתי בטוח שהילדים קבורים שם". 

יונתן המשיך וסיפר: "שלוש הבנות הגדולות שלי נפצעו פציעות יותר קלות. הבת הגדולה הזעיקה את הכוחות ראשונה, אמרתי לה 'קחי את הפלאפון ותתקשרי'. הבנו שיש לא מעט אנשים ואמרתי לה להגיד שיביאו חילוץ מוסק. לקחתי על הידיים את הבת הקטנה שנפגעה בראש, התפללתי ורצנו לכניסה לשמורה". 

באירוע שהתרחש הבוקר נהרג ילד בן 5 ונפצעו עוד שמונה בני אדם. אימו בת ה-46 ואחותו בת ה-12 של שהילד שנהרג מאושפזות במצב קל-בינוני בבית החולים סורוקה. כוחות חילוץ רבים השתתפו בפינוי הפצועים מהנחל, בהם לוחמי 669, צוותי מד"א ומשטרה. כביש 90 היה סגור למשך כשלוש שעות באזור. 

 

 

 

הפופולריים