תקדים: גנב רכב דרס למוות אדם, נמלט מהשוטרים והואשם ברצח

תקדים: גנב רכב דרס למוות אדם, נמלט מהשוטרים והואשם ברצח
מוחמד לולו מרמאללה דרס למוות את הרצל בוסתנאי כשברח משוטרים עם רכב גנוב. הפרקליטות: "אחת הנסיבות המחמירות בחוק היא במעשה שגרם למוות, גם אם בוצע באדישות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
באדיבות המשפחה
צילום: הרצל בוסתנאי

גנב רכב פלסטיני דרס למוות, תוך כדי הימלטות משוטרים, את הרצל בוסתנאי בן ה-72, והיום (שני) הוא הואשם ברצח בנסיבות מחמירות. לפי כתב האישום, מוחמד לולו, בן 38 מרמאללה, נכנס לישראל בלי היתר ובלי רישיון נהיגה, כדי לגנוב כלי רכב.

לולו פרץ למכונית בחולון והחל לנסוע בפראות, תוך כדי שהוא מנגח ניידות משטרה. בעוד השוטרים ירו לעבר גלגלי הרכב, ללא הועיל. לבסוף, הנאשם נסע נגד כיוון התנועה ופגע בקטנוע שעליו נהג בוסתנאי. בשלב זה, לולו יצא מהרכב הגנוב ונמלט רגלית מהמקום. בוסתנאי נותר לכוד מתחת לרכב שנסע ממול ומת מפצעיו.

בפרקליטות טענו כי "המשיב נמלט מהשוטרים בכל מחיר" והסבירו את ההחלטה התקדימית. "אחת הנסיבות המחמירות בחוק היא במעשה שגרם למוות, גם אם בוצע באדישות, שבוצע כדי לאפשר הימלטות מן הדין. לולו נמלט מהשוטרים שניסו לעוצרו, תוך נהיגה מסוכנת המבססת יסוד נפשי של אדישות כלפי חייו של כל מי שניצב בדרכו, שסופה בגדיעת חייו של הרצל בוסתני".

נגד גנב נוסף שהיה עימו, בשם מוחמד מרעי, הוגש ביום חמישי שעבר כתב אישום בגין עבירות קשירת קשר לביצוע פשע וגניבת רכב, והוא שוחרר למעצר בית. גנב שלישי נמלט ועדיין דרוש חקירה בעניינו. 

הפופולריים