בהצלחה בבתיה"ס! כ-2.5 מיליון תלמידים פותחים את שנת הלימודים

כ-2.5 מיליון תלמידים פותחים את שנת הלימודים
כ-2.5 מיליון תלמידים פוקדים את מוסדות מערכת החינוך, מתוכם כ-181 אלף תלמידי כיתות א'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה, בית ספר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שידור חי

שנת הלימודים תשפ"ד נפתחת הבוקר (שישי) בבתי הספר וגני הילדים ברחבי הארץ. כ-2.5 מיליון תלמידים פוקדים היום את מוסדות מערכת החינוך, כ-181 אלף מהם תלמידי כיתות א' שמתחילים את דרכם לראשונה בבית הספר.

בתוך כך, נפתחים כ-22,400 גני ילדים וכ-3,480 בתי ספר יסודיים. כמו כן, עם חתימת ההסכם אתמול בין הממונה על השכר לארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים, בוטלה השביתה בבתי הספר העל-יסודיים וכחצי מיליון תלמידי התיכון הצטרפו גם הם לפתיחת שנת הלימודים.

> מה יציל את מערכת החינוך? | האזינו להסכת "עוד יום"

בין הנושאים שבהם תעסוק מערכת החינוך, יהיו ערכי המיצוי והמצוינות במסגרת הנושא השנתי הנבחר. בתוך כך, יועבר לכל תלמידה ותלמיד במערכת החינוך המסר והחשיבות בהשקעה ובמאמץ. כמו כן, נושא זה יביא לעידוד התלמידים לפעול מתוך רצון אישי וטבעי, לממש ולמצות את הפוטנציאל הקיים שיקדם אותם ויוביל להצלחה וצמיחה.

הנושא השנתי נבחר בהלימה לתוכנית העבודה החדשה של מערכת החינוך, לשנת הלימודים תשפ"ד, "מאסטרטגיה לפרקטיקה - יציבות, גמישות וצמיחה", תכנית עבודה כלל מערכתית, שמגדירה את חזון מערכת החינוך לשנים הקרובות ואת העקרונות לתרבות הארגונית של משרד החינוך.

שר החינוך, יואב קיש: "מערכת החינוך פותחת את שנת הלימודים תשפ"ד בהתרגשות גדולה ומוכנות לקבל בברכה את תלמידי ישראל וצוותי החינוך. המערכת כולה ערוכה ומוכנה לצלוח כל אתגר שיעמוד בפניה. במהלך שנת הלימודים מערכת החינוך תוביל את התכנית "חינוך לכל הדעות", תעסוק במשבר החברתי הקיים במדינת ישראל ותיתן מקום ראוי, מכבד ומכיל לשיח מוגן ובטוח. אנשי החינוך ייזמו שיח העוסק בשסע החברתי ומחלוקות בחברה. במסגרת הזו התלמידים ואנשי החינוך יוכלו לשמוע ולקבל דעות שונות ולהיות שותפים לשיח מכבד ובתוך כך, תבטיח את העתיד המשותף של החברה הישראלית. בנוסף, כל תלמיד ותלמידה יקבלו מעטפת רחבה שתביא למיצוי היכולות שלהם, להצלחה ולצמיחה, והמצוינות תאפשר לכל אחד מהם להתחבר למקורות הכוח שלהם. אני סבור ובטוח ששנת הלימודים תהיה פורה ומוצלחת!"

מ"מ מנכ"ל משרד החינוך, מאיר שמעוני: "אנו עומדים בפתחה של שנת הלימודים תשפ"ד, בתקופה מאתגרת זו במערכת החינוך מחויבים להביא לתרבות דיון של שיח מכבד וסובלני. התכנית "חינוך לכל הדעות", מעניקה לתלמידים ואנשי החינוך פלטפורמה מיטבית לשיח מכיל בנושא המחלוקות, השסע החברתי. בנוסף, בשנה זאת אנו נשים דגש בערכי המיצוי והמצוינות ובתוך כך נעניק לתלמידות ולתלמידים את הכלים שיובילו אותם להצלחה המקסימלית. אני מאחל לכל תלמידי ישראל וצוותי החינוך שנת לימודים מוצלחת, מעניינת ופורה."

הפופולריים