"צריך נס כדי ששנת הלימודים תיפתח, אין הסכמות על כלום"

"צריך נס כדי ששנת הלימודים תיפתח, אין הסכמות על כלום"
עוה"ד שמייצגת את ארגון המורים במו"מ מול האוצר לכאן רשת ב: "זה שאנחנו לא יושבים פה עם הדרגות הכי גבוהות - תשאלו את שר האוצר מה זה אומר" • ארגון המורים תקף את סמוטריץ': הוא רוצה לשבור את איגודי העובדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיכון הגימנסיה הרצליה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

3 ימים לפתיחת הלימודים: עורכת הדין סיגל פעיל, שמייצגת את ארגון המורים במשא ומתן מול האוצר, אמרה אתמול (שלישי) בריאיון בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב שדרוש נס כדי ששנת הלימודים תיפתח. "זה שאנחנו לא יושבים פה עם הדרגות הכי גבוהות, תשאלו את שר האוצר מה זה אומר. זו הרוח מלמעלה. אין כרגע הסכמות על כלום". 

שר החינוך יואב קיש אמר אתמול לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב כי משרדו נמצא במשא ומתן מתקדם מאוד עם ארגון המורים, אך "קשה להיות אופטימי או פסימי. עושים את כל ההשתדלות".

האזינו לריאיון המלא עם שר החינוך קיש בכאן רשת ב


ארגון המורים תקף היום את שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. הרקע למתקפה היה מכתב ששלח הממונה על השכר באוצר, אפי מלכין, למרכז השלטון המקומי ובו אמר כי מורים שלא ירצו לשבות יהיו יכולים לעשות זאת ולקבל שכר. בארגון המורים שלחו מכתב לממונה וכתבו כי פנייתו למורים "מלמדת על השקפת העולם של משרד האוצר תחת השר הנוכחי, לשבור את איגודי העובדים ולפעול אישית מול העובדות והעובדים שלא ישעו להוראות ארגונם היציג". 

על החיכוכים בין הצדדים, אמר קיש בריאיון: "במידה מסויימת זה חלק מההתנהלות של משא ומתן. מצד אחד מנסים לגשר, המצד השני כל אחד מראה שרירים. אני לא אוהב את זה ועדיף שזה לא היה קורה".

שר האוצר הגיב בעצמו לחיכוך מול ארגון המורים, ואמר בריאיון לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב: "התחושה היא שרן ארז תקוע על עץ גבוה, וככה מאוד קשה לנהל משא ומתן. בקמפיין שלהם יש דף נחיתה עם מונה לשביתה, כאילו שכולם מחכים לה. הקלות הבלתי נסבלת של שימוש בשביתה זה פספוס גדול, הוא הפך את השביתה ליעד לכתחילה". 

יו"ר מועצת התלמידים בבאר שבע, טליה פרץ, סיפרה על השלכות המשבר שהחל לפני חודשים רבים. "טיולים התבטלו, ציונים לא התקבלו וגם לא תעודה, שזה הדבר הכי בסיסי", היא אמרה לכאן רשת ב. "אני מבינה למה המורים שובתים, אנחנו רוצים שיעריכו אותם כמו שמגיע להם, אבל כבר דורסים אותנו, אני מצפה מהמורים לא לשבות ביום שישי". 

פרץ המשיכה: "שיכנסו לחדר, שישימו את כל הנושאים בצד. מדובר כאן בדור העתיד, אני לא רוצה שאחותי הקטנה תחווה את מה שאני חוויתי. חלאס לחכות לעוד הסכם ועוד הסכם". 

הפופולריים