בתוך שעות: שני נרצחים במגזר; ירי בטמרה על בית ראש העיר

בתוך שעות: שני נרצחים במגזר; ירי בטמרה על בית ראש העיר
חיכאת אבו גאנם נורה למוות בלוד • עבדול לאטיף זייתון, איש הכספים של אבו-לטיף, נרצח סמוך לצומת מגידו • אלמונים ירו לעבר ביתו של ראש עיריית טמרה סוהיל דיאב, לאחר שנעצרו 3 חשודים בוצע גם ירי לעבר בניין העירייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רצח בלוד
צילום: רצח בלוד

חיכאת אבו גאנם, כבן 40, נורה למוות הבוקר (רביעי) ברחוב מחנות קפריסין בלוד. נבדק חשד אם מדובר בנקמה על רצח עמאר אלטורי לפני יומיים, בהמשך לסכסוך ארוך השנים בין המשפחות.

אבו גאנם הוא הנרצח ה-158 בחברה הערבית, בתקופה המקבילה בשנת 2022 נרצחו 66 אנשים. כמה שעות מוקדם יותר נרצח ביריות איש הכספים של אבו-לטיף, עבדול לאטיף זייתון בן ה-35, סמוך לצומת מגידו. 

בד בבד, המשטרה עצרה שלושה גברים בחשד שירו לעבר ביתו של ראש עיריית טמרה סוהיל דיאב. לא היו נפגעים באירוע אך נגרם נזק. לאחר מעצרם של השלושה בוצע ירי לעבר בניין העירייה, גם במקרה הזה לא היו נפגעים.

 

הירי לעבר בית ראש עיריית טמרה מצטרף לשורה של אירועים אלימים כלפי דמויות ציבור בחברה הערבית, ברקע הבחירות המתקרבות לרשויות המקומיות. ביום שני נורה ונפצע באורח קל מוסעד דוח'אן, המתמודד לראשות עיריית נצרת.

באירוע נפצעו באורח קל גם אחיו ובן דודו של דוח'אן, אחרי ששני רעולי פנים המתינו להם בסמטה ופתחו בירי לעברם. דוח'אן מאוים מזה זמן מה והוא מופיע ברשימת המאוימים שפורסמה בכאן חדשות. שב"כ מעורב בחקירת ניסיון החיסול שלו. 

בתחילת השבוע שעבר נרצח מנכ"ל עיריית טירה, ד"ר עבד אלרחמן קשוע, בעירו. יום לאחר מכן נרצחו ארבעה גברים באבו סנאן, בהם ראזי סעב שהיה מתמודד בולט בבחירות לראשות המועצה.

הפופולריים