חיסול בצפון: איש הכספים של אבו-לטיף נרצח

חיסול בצפון: איש הכספים של אבו-לטיף נרצח
עבדול לאטיף זייתון שנרצח מירי סמוך לצומת מגידו - הוא הנרצח ה-157 בחברה הערבית השנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

הנרצח ה-157 בחברה הערבית: עבדול לאטיף זייתון בן 35, איש הכספים של אבו-לטיף נרצח אתמול (שלישי) מירי סמוך לצומת מגידו. בתוך כך, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול כי השב"כ מעורב בחקירת הירי במועמד לראשות עיריית נצרת.

אחד הכיוונים שנבדקים הוא שהירי הגיע בתגובה לדברים שאמר באסיפות בחירות בנושא המאבק בארגוני הפשיעה. המועמד מוסעב דוחאן טרם התבטא בנושא עתידו הפוליטי מאז הירי.

בפרשת הטבח בצפון באבו סנאן, אחת האפשרויות שנבדקו בחקירת המשטרה היא כי מדובר באירוע שמגיע על רקע סכסוך מתמשך בין גורמים שמזוהים עם משפחת חרירי לכאלו המזוהים עם הארגון של משפחת אבו לטיף והוביל למספר מעשי רצח באזור מאז חודש מרץ האחרון.

לפני כשבועיים הוגש כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה נגד ראש מועצת ראמה, שאוקי אבו לטיף, שמקושר לארגון הפשיעה אבו לטיף. מכתב האישום עולה שראש המועצה שימש כ"מתווך" בין אחיו, הנחשבים יעדים של המשטרה וראשי ארגון הפשיעה - לבין אנשים שאוימו ונסחטו על ידם. בחלק מהמקרים הוא נאשם שקיבל לידיו כספים שהושגו באמצעות סחיטה באיומים. ראש המועצה נעצר לפני כחודש לאחר חקירה סמויה של להב 433. 

לאור הגשת כתב אישום הגישה היועצת המשפטית לממשלה בקשה להשעייתו של ראש מועצת ראמה, שאוקי אבו לטיף, בגין סיוע לסחיטה באיומים, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

הפופולריים