רן ארז טוען: פורום קהלת מפעיל ארגוני מקלדת מרחוק שמעוניינים בהכשלת המאבק

רן ארז: פורום קהלת מנסה למשוך מורים להכשלת המאבק
יו"ר ארגון המורים תלה את האשמה בשביתה על שר האוצר שלדבריו "שומעים מגרונו את פורום קהלת". בנוסף, אמר על ההסכם עליו חתמה הסתדרות המורים שלטענתו "לא היה הכי טוב" | האזינו לריאיון בכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רן ארז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר היום (רביעי) בכאן רשת ב: "אנחנו יודעים שמשרד האוצר עושה מאמצים לשבור אותנו כלכלית. כולל כל מני ארגוני מקלדת, שמופעלים מרחוק על ידי פורום קהלת ומעוניינים בהכשלת המאבק​". את הדברים אמר ארז בריאיון לליאת רגב ואיתי שיקמן בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם רן ארז בכאן רשת ב

יו"ר ארגון המורים טען ש"פורום קהלת מעוניין להפוך את מערכת החינוך למערכת פרטית שמי שיש לו כסף יקנה חינוך טוב לילדיו ומי שלא - ישאר חוטב עצים ושואב מים". עוד הוא אמר כי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הוא האשם היחיד בשביתה שמתכנן הארגון. לדבריו, "אדון סמוטריץ' רוצה להראות דבר אחד - שהוא גיבור, שהוא יכול לשבור את המורים, שהוא יכול לפגוע בעבודה המאורגנת. שומעים מתוך גרונו את קולו של פורום קהלת שהוא שבוי בידיה".

מנגד ארז אמר ששר החינוך יואב קיש עושה מאמצים. "הוא משתדל מאוד, יושב שם 14 שעות ולא זז ומבקש ומבקש", יו"ר ארגון המורים סיפר. "היה צריך לעשות פעולות לפני זה – להפוך את השולחן לסמוטריץ', שהוא יכול ולא רוצה". הוא הוסיף שהלילה תתקבל ההחלטה אם תהיה שביתה או לא.

בריאיון התייחס ארז גם להסכם עליו חתמה הסתדרות המורים עם משרד האוצר. לדעתו "ההסכם שיפה (בן דויד) עשתה לא היה הכי טוב. העובדה היא שעדיין חסרים מורים. תוספת השכר לא הייתה מספיק טובה כדי למשוך מורים חדשים. אם היא עשתה הסכם לא טוב, זה לא אומר שאני צריך לעשות את אותו הסכם. יש הבדל בינינו, אני קצת יותר ותיק ובעל ניסיון. אנחנו מנוסים בשביתות, יפה פחות, שיקולי הדעת שלנו שונים".

הפופולריים