"אחתוך את הסוהר": האיום של ראש ארגון הפשע שיושב בכלא

"אחתוך את הסוהר": האיום של ראש ארגון הפשע שיושב בכלא
מעצרו של עודה קוטייר הוארך בחמישה ימים. הוא חשוד באיום על מפקדים בבית הכלא. קוטייר מרצה 18 שנות מאסר בגין שורת עבירות אלימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עודה קוטייר
צילום: ללא קרדיט

מעצרו של עודה קוטייר, ראש ארגון הפשע מטייבה, הוארך היום (רביעי) בחמישה ימים. קוטייר נעצר אמש ונלקח לחקירה לאחר שנחשד באיומים על מספר מפקדים בבית הסוהר "אוהלי קידר" בו הוא מרצה את עונשו. האיומים מצידו של קוטייר הם על רקע רצונו לשפר את תנאי כליאתו וביקוריו. בין האיומים שהשמיע: "אני אשרוף את התא. אם ייכנס סוהר אני אחתוך אותו". 

על פי החשד קוטייר איים על מפקד הכלא, סגנו ומנהל משמרת. הוא הטיח בהם: "אני אפגע לכם ברכבים ובמתקנים. זה כדור שלג ומלחמה, זה עד הסוף". איום נוסף שהשמיע קוטייר: "אני מזיין אתכם אישית בחוץ ועד הסוף". בדיון על הארכת מעצרו טען ראש ארגון הפשע שהוא נמצא בתל מצולם וטען כי "אין לי מה לשבש. אני מנוע ביקורים וטלפונים". 

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בשנה שעברה 18 שנות מאסר על עודה קוטייר, שהורשע יחד עם 21 מאנשיו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות אלימות חמורות ובהן ניסיון רצח, סיוע לרצח, עבירות חבלה, סחיטה באיומים ועבירות מס. הרשעתו בוצעה בעודו מרצה עונש מאסר לאחר שהורשע בשלושה תיקי רצח של אזרחים.

לפני כשבוע אסירים מארגון הפשע שקוטייר עומד בראשו, ואסירים מארגוני פשיעה נוספים הנמצאים עימו בקואליציה, ביצעו התפרעויות בשני בתי כלא שונים. שכן, לטענת קוטייר שב"ס הרע את תנאיו בכלא, כאשר אין הוא מאפשר למבקרים להגיע אליו ואין הוא מאשר את העברתו לבית כלא במרכז הארץ.

עורכת דינו של עודה קוטייר מסרה אתמול: "המעצר הנוכחי מהווה תגובה מיותרת של שב"ס ומשטרת ישראל למחאתו של קוטייר על תנאי כליאתו בשבוע שעבר".

 

הפופולריים