300% ל"משמרת רבע": אושר מתווה קיצור שעות המתמחים

300% ל"משמרת רבע": אושר מתווה קיצור שעות המתמחים
ההסכם בין הרופאים ומשרד האוצר ייחתם בימים הקרובים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רופאים
צילום: דוד כהן, פלאש 90

תשלום של 300% עבור "תורנות רבע": הרופאים ומשרד האוצר הגיעו היום (רביעי) לסיכום סופי על עקרונות מתווה קיצור שעות התורנויות של המתמתחים ושכרם. לפי הסיכום יוענק, בין היתר, סכום גבוה פי שלושה על תורנויות קצרות בעלות ארבע שעות במהלך אחר הצהריים או הערב, זאת בכדי לא לפגוע בהשתכרות המתמחים לנוכח קיצור שעות המשמרות.

יושב ראש ארגון המתמחים בהסתדרות הרפואית, דר' ניצן עטיה: "אחרי שנים ארוכות של עבודה, הרפואה הישראלית זוכה לראות צעדים משמעותיים בשטח, שיביאו לקיצור תורנויות המתמחות והמתמחים. הבהרנו לאורך כל הדרך כי לא נשלים עם פגיעה בהשתכרות והבאנו להישגים רבים במשא ומתן. ארגון המתמחים ימשיך לייצג את רופאים המתמחים בכל הארץ ובכל התחומים, תוך שמירה על הזכויות שלנו וחתירה לשיפור תנאי ההעסקה".

מזכירות ההסתדרות הרפואית אישרה הבוקר פה אחד את הסכם העקרונות שגובש אמש בין הנהגת ההסתדרות הרפואית בראשות פרופסור ציון חגי והממונה על השכר במשרד האוצר, מר אפי מלכין. הצדדים יחתמו בימים הקרובים על ההסכם. סוכם כי רופאים מתמחים שנכללים במתווה, יוכלו לבחור לעבוד אחת לחודש ב"תורנות רבע". בתורנות זו, שתחול בשעות אחר הצהריים והערב, השכר לשעה יהיה משמעותית גבוה יותר - מה שיאפשר להימנע מפגיעה בשכרם של המתמחים.

הפופולריים