אפי נוה: אלרון - "לא קורץ מהמוצא הנכון", יש נפוטיזם בעליון

אפי נוה: אלרון - "לא קורץ מהמוצא הנכון"
בריאיון אמר נוה כי אמרו לו שאלרון "לא קורץ" מהחומר של שופטי עליון אך לא הספיקו הסברים, והיה ניסיון למנות במקומו בן משפחה של שופט בדימוס בעליון. בנוסף, סיפר כי דן עם השרה לשעבר שקד על שינוי שיטת הסניוריטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפי נוה
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

אפי נוה על השופט יצחק אלרון שהגיש מועמדות לנשיאות בית המשפט העליון: "כשהצגנו אותו לעליון חשבנו שהמערכת תחבק אותו, פתאום אני רואה שמעקמים פנים ואז עלתה הטענה שהוא 'לא קורץ' ולא הבנתי במה הוא פחות טוב. אמרתי לנשיאה מבחינתי לא קורץ זה לא קורץ מהמוצא הנכון". את הדברים אמר בריאיון לתוכנית "קובן את אסנהיים" היום (חמישי) בכאן רשת ב.

נוה סיפר שבאותה הזדמנות ניסו למנות במקום אלרון מועמד שהיה חתן של שופט בדימוס בעליון. "אמרתי להם תגידו, זה עובר בירושה? הוא כתב צוואה שכשהוא מסיים אז מחליף אותו החתן שלו? הרי זה נפוטיזם במיטבו. אתם יוצאים לקרב כנגד מישהו שאמור להיות בשר מבשרכם", תיאר נוה. לדעתו השופט אלרון מתאים מאוד לתפקיד והוא "יביא כבוד למערכת".

בריאיון התייחס גם לשיטת הסניוריטי, לפיה בוחרים את נשיא ביהמ"ש העליון: "כשהתמנתה הנשיאה חיות, שקד רצתה שנדון בנושא, משום שלא תמיד השופט הוותיק ביותר הוא המתאים ביותר. בכל זאת כישורים של נשיא זה לא כישורים של שופט. הנשיאה נאור אמרה לי פעם שזה לא היה משאת נפשה להיות נשיאת העליון".

לסיום התייחס נוה לרפורמה המשפטית: "חייבים להגיע להסכמות, רוב העם מסכים שצריך לעשות שינוי. אם המפגינים ינצחו יש פה חצי עם שזכו בבחירות ולא יכול לעשות שינו במערכת המשפט. השר לוין שגה בניהול הרפורמה, היא הייתה צריכה להתחיל בפרקליטות ובמשטרה, מבחינתי הם ממלכת הרשע והפשע", אמר.

הוא גם הסכים שעשה טעות בניסיון להתמנות ליו"ר לשכת עורכי הדין: "אני חושב שבשלב מסוים שגיתי בחטא ההיבריס, אולי הצלחתי יותר מדי. לא הסתיימה דרכי בציבוריות הישראלית".

הפופולריים