מנכ"ל הספארי הודיע על סיום תפקידו

מנכ"ל הספארי הודיע על סיום תפקידו
אורן בן יוסף יעזוב את הספארי ברמת גן לאחר ארבע שנים: "פעלתי באופן ענייני ומקצועי גם כאשר זיהיתי התנהלות לא אתית, לא מוסרית ופוגענית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורן בן יוסף
צילום: מתוך תחקיר הספארי

מנכ"ל הספארי ברמת גן, אורן בן יוסף, הודיע היום (חמישי) על סיום תפקידו לאחר ארבע שנים. בן יוסף כתב: "פעלתי באופן מקצועי וענייני גם כאשר זיהיתי בסביבת העבודה הארגונית התנהלות לא אתית, לא מוסרית ופוגענית, אשר כללה בין היתר, גם הטרדות מיניות שבוצעו על ידי מנהלים בכירים בספארי".

"זו הייתה משימה קשה, אותו ביצעתי גם כאשר היה לי ברור לאורך הדרך מה המחירים שאשלם על כך שאיני מוכן להתעלם מאלו שמעלו באמון", הוסיף בן יוסף. מעיריית רמן גן נמסר: "נאחל לאורן הצלחה בהמשך דרכו, בכל שיבחר לעשות. עיריית רמת גן תפעל לאיתור מחליף ראוי ומקצועי מתוך דאגה לחיות הספארי ולמען הרציפות התפקודית של המקום".

בחודש אפריל פורסם תחקיר ב"כאן חדשות" על החשד להטרדות מיניות בספארי לנוכח הסכם העזיבה של הווטרינר הראשי ומנהל בית החולים לחיות-בר ד"ר יגאל הורוביץ, לאחר דוח חריף שקבע לכאורה כי הטריד מינית. בתחקיר התברר שמדובר בהתנהלות רחבה יותר שהייתה נהוגה בספארי לאורך שנים - תרבות ארגונית שקידשה דיבורים על מין, פוסטרים של נשים ערומות על הקירות והטרדות מיניות של עובדות במקום על ידי עובדים בכירים.

"הייתה פה קבוצה קטנה של אנשים שפשוט לא התנהלו באופן ראוי", אמר אורן בן יוסף. "לא באופן בטוח, לא באופן שמכבד אחרים. הדבר החמור ביותר שמצאתי זה שבאמת הייתה פה תרבות של הסתרה על דברים שהם פשוט לא חוקיים. קרו פה פשעים ואת הפשעים האלה ואת העבירות האלה אני עצרתי". בן-יוסף, כך מתברר בתחקיר, מצא גם אי-סדרים נוספים בבית החולים לחיות בר.

הפופולריים