הפעלת מטף על מורה וריסוסי גרפיטי - ונדליזם בפתיחת שנת הלימודים

ריסוסי גרפיטי והפעלת מטף - ונדליזם בפתיחת שנת הלימודים
שנת הלימודים שתחילתה גם כך לא הייתה צפויה, החלה בבתי ספר מסוימים ברחבי הארץ בשורה של מקרי השחתה והתפרעות של תלמידי כיתות יב'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

השבוע הראשון לפתיחת שנת הלימודים החל הבוקר (ראשון), ובמספר תיכונים ברחבי הארץ קרו שורה של מקרי ונדליזם. בתיכון הרצוג בחולון התיזו תלמידים ממטף על מורה, צילמו ולאחר מכן העלו לרשת. במקרה אחר, באחד מיישובי המועצה האזורית מגידו, נמצאו כ-40 תלמידים שיכורים לאחר ש'בילו' את הלילה בשטח בית הספר.

במקרה נוסף, בבית ספר ארז בעפולה, שבה גם תלמידים בגילאי חטיבות הביניים, השחיתו תלמידים שתי כיתות. אחת מהן הושחתה לגמרי ובשנייה רוססו ציורי גרפיטי.

כיתה שהושחתה בבית ספר 'ארז' בעפולה

עוד מקרה של השחתה קרה בתיכון אורט קריית ביאליק, בו הדליקו התלמידים אבוקות בכניסה לבית הספר.

האירועים הם חלק ממסורת שהחלה להתפתח בשנים האחרונות, בהם תלמידי יב' מגיעים לבית הספר ביום הראשון ללימודים בדרך כלל אחרי מסיבה, מתפרעים ואף זורקים בלוני מים וביצים על תלמידי השכבות הנמוכות יותר.

מתיכון 'הרצוג' חולון נמסר: הנהלת בית הספר רואה את המעשה בחומרה רבה והחלה מיידית בטיפול חינוכי ומשמעתי מול התלמיד והוריו וכן מול תלמידי הכיתה.

עוד נאמר מצד הנהלת התיכון, כי מדובר בכיתת תלמידי יב' ושהפעלת המטף על המורה נעשתה במסגרת שיעורי פתיחת הלימודים. במהלך המקרה, קבוצת תלמידים השמיעו את השיר "אלף כבאים", במהלכו אחד מהם הוציא מטף אבקת כיבוי אש שקנה מראש והתיז את האבקה לעבר חלל הכיתה.

מצידו של התלמיד שהשתמש במטף נאמר כי המעשה היה "מעשה קונדס שלא סיכן איש" וגיבה את מעשיו בכך שעל גביו כתוב "אבקת כיבוי ידידותית לסביבה ואינה מסוכנת לבני אדם".

 

הפופולריים