היועמ"שית לבג"ץ: חובה על לוין לכנס את הוועדה לבחירת שופטים כבר עכשיו

היועמ"שית לבג"ץ: על לוין לכנס את הוועדה לבחירת שופטים
לדברי בהרב-מיארה הצידוק לכינוס המיידי של הוועדה הוא "לנוכח העובדה שלא הוצגה מסגרת זמנים כלשהי לכינוס הוועדה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין גלי בהרב מיארה יועמ"שית
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה, הגיבה היום (שני) לעתירות שהוגשו בעניין כינוס הוועדה לבחירת שופטים ובחירת נציגת הממשלה לוועדה. בהודעתה הבהירה בהרב מיארה לשר המשפטים יריב לוין כי "בתאם ללשון החוק, נוכח הצורך האובייקטיבי במינוי שופטים, קמה חובה לכנס את הוועדה לבחירת שופטים".

לדברי היועמ"שית הצידוק לכינוס המיידי הוא מכיוון "שבפרט נוכח העובדה שלא הוצגה מסגרת זמנים כלשהי לכינוס הוועדה". בהרב מיארה הציגה כי בנתונים שהעבירה הנהלת בתי המשפט, קיים צורך במינוי תקני שופטים רבים שהתפנו, ולטענתה "עד לסוף השנה צפוי מחוסר בכ-53 תקנים, כולל תקנים שהתווספו. העומס המוטל על שופטי ישראל הוא כבד וחריג בהשוואה בינלאומית, בפרמטרים שונים". 

אתמול, בהרב מיארה, אישרה לשר המשפטים ייצוג עצמאי בעתירות בעניין כינוס הוועדה לבחירת שופטים. לוין פנה ליועמ"שית והודיע שהוא מבקש להיות מיוצג בנפרד בעתירות. לפי סיכום בין השניים, מיארה תכננה להציג את עמדת השר, אך הוא טען שתגובתה המתוכננת לא משקפת את עמדתו. בשבוע שעבר, ענתה בהרב-מיארה בחריפות ללוין, ועקב כך הוא שינה את עמדתו, וביקש דחייה של הדיון שאמור להתקיים בחמישי הקרוב.

הפופולריים