בג"ץ סירב לדחות את הדיון בבג"ץ הסבירות

בג"ץ סירב לדחות את הדיון בבג"ץ הסבירות
כפי שדווח בכאן חדשות: בקשת הממשלה נדחתה והדיון יתקיים בעוד שבוע ב-12 בספטמבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית המשפט העליון בג"ץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי בקשת הממשלה לדחות את הדיון בנושא עילת הסבירות בבג"ץ, היום (שלישי) השופטים החליטו לסרב לבקשת הדחייה ומסרו: "בהינתן ההרכב המורחב שנקבע ונוכח אילוצי היומן לא ניתן להיעתר לבקשה לדחיית הדיון הקבוע ליום 12.9.2023". עוד נמסר מהשופטים, כי המועד להגשת תצהירי התשובה שטרם הוגשו יוארך עד ליום 8.9.2023 בשעה 10:00. עיקרי הטיעון מטעם העותרים יוגשו עד ליום 10.9.2023 בשעה 18:00. כמו כן, כפי שצוין בהחלטה מיום 22.8.2023, ככל שיהיה צורך בכך הם ישקלו לאפשר השלמת טיעון בכתב לאחר הדיון.

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, דחתה אתמול את הבקשה של חבר הכנסת שמחה רוטמן, מלפסול אותה מלעסוק בבג"ץ עילת הסבירות. חיות טענה כי כנשיאה מוטל עליה תפקיד כפול - לצד אחריות על תיפקוד כלל השופטים, גם תפקיד כלפי חוץ, כמנהיגה ומייצגת של הרשות השופטת בפני הרשות המחוקקת והרשות המבצעת.

לדבריה, הדברים שעליהם הלין רוטמן, שנאמרו בכנס, התקיימו מתוקף חובות "המוטלות עליי כנשיאת בית המשפט העליון והם שיקפו את דאגתי העמוקה לפגיעה בעצמאות הרשות השוםטת נוכח התכנית שהציג שר המשפטים". הנשיאה חיות הבהירה כי אומנם התייחסה לסוגייך ביטול עילת הסבירות, אך באותה העת עוד לא נחקק התיקון ולכן, לא יכלה להתייחס לתוכנו.

הפופולריים