ארגון המורים: ממשיכים בעיצומים - האוצר העלה דרישות חדשות

ארגון המורים: ממשיכים בעיצומים, האוצר העלה דרישות חדשות
האוצר בתגובה: המשך העיצומים והפגיעה בתלמידים לאחר הגעה להבנות אינם בגדר התנהלות מקובלת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה בתיכון בישראל
כיתה בתיכון בישראל צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הודיע היום (שלישי) במכתב לעובדי הארגון כי הם ממשיכים בעיצומים לאחר שמשרד האוצר העלה דרישות חדשות. במכתב כתב ארז כי "פתיחת שנת הלימודים התאפשרה בעקבות הסכמות שהגענו אליהם עם משרדי האוצר והחינוך, מהר מאוד התברר כי אין להם כוונות לחתום על ההסכם, אלא הם מעלים דרישות חדשות".

ארז פירט את הדרישות וכתב שלמשל, באוצר דורשים כעת "שנסכים ללוח החופשות שנקבע בצורה חד צדדית על ידי הסתדרות המורים". לדבריו, זה לא מסתכם בזה. "לא רק זאת ואף זאת, הם לא מעוניינים לשלם את הפעימה הראשונה של 800 שקלים כבר במשכורת ספטמבר, הם מתנים זאת בחתימה על הסכם בעוד שלושה חודשים, ואם ההסכם ייחתם הם מוכנים לשלם רטרואקטיבית".

יו"ר ארגון המורים סיכם וכתב "למודי ניסיון על חוסר האמינות של אנשי משרד האוצר נערכנו לכך ולכן אנחנו ממשיכים בעיצומים שטרם הוסרו. אין אנו מוכנים לשיטת משא ומתן זאת ובשל כל זאת אנו ממשיכים בעיצומים. אין לקיים את כל הפעילויות עליהם הודענו כבר שאיננו מקיימים, כגון: פעילויות מחוץ לכתלי בית הספר אחרי יום הלימודים, ישיבות, מתן ציונים ותעודות, הקלדת ציונים, קיום ועדות התמדה למיניהן, טיולים, מסעות לפולין וכל פעילות נוספת שלא התרנו לבצע".

מטעם משרד האוצר נמסר בתגובה כי "מיד לאחר ההסכמות אליהם הגיעו הצדדים, ארגון המורים הורה למוריו להמשיך בעיצומים. המשך העיצומים והפגיעה בתלמידים לאחר הגעה להבנות אינם בגדר התנהלות מקובלת. משרד האוצר פועל כעת כדי לגבש את כל ההסכמות לכדי הסכם קיבוצי וקורא לארגון המורים להמשיך את שיתוף הפעולה בנושא זה ללא פגיעה בתלמידים".

הפופולריים