שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן על ההפגנות: "פה באו"ם בשבוע הזה זו לא הזירה"

גלעד ארדן על ההפגנות: "פה באו"ם בשבוע הזה זו לא הזירה"
שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן התייחס בריאיון לכאן רשת ב לדבריו של נתניהו נגד המפגינים: "זה לא יוכרע כאן באו"ם איפה ששונאי ישראל נמצאים, זה רק יסיט את תשומת הלב מהם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, תקף הבוקר (שני) את ההפגנות המותכננות בארצות הברית לקראת ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר ארדן: "זה לא יוכרע כאן באו"ם איפה ששונאי ישראל נמצאים, זה רק יסיט את תשומת הלב מהם. אין לי בעיה שאנשים מפגינים. אנחנו רוצים למקסם את הדיפלומטיה הישראלית. פה באו"ם בשבוע הזה - זו לא הזירה".

עוד הוסיף ארדן: "אזרחים ישראלים יכולים למחות איפה שהדברים מוכרעים, במדינת ישראל. גם ליהדות ארצות הברית יש את האפשרות להשפיע על הפוליטיקה הישראלית איפה שהדברים מוכרעים". לגבי פגישתו המתוכננת של ראש הממשלה עם הנשיא ביידן אמר ארדן כי "הפגישה תתקיים במלון הנשיא. אני מניח שעוד תהיה גם פגישה בבית הלבן".

ארדן התייחס גם למפגש של נתניהו עם המיליארדר אילון מאסק: "יש פה פוטנציאל אדיר של שיתוף פעולה עם שחקן שהוא בין המרכזיים בתחום הזה. אני בטוח שראש הממשלה יעלה את הבעיה הקשה של הפצת תכנים אנטישמיים בידי טוויטר ויבקש מאילון מאסק לפעול הרבה יותר כדי שטוויטר לא תאפשר תכנים כאלו. זה לא אומר שהוא מסכים עם כל מי שהוא נפגש איתו".

באשר לפירסומים על השהיית הסכם הנורמליזציה של ישראל וסעודיה בשל היחס של ישראל לפלסטינים, ארדן השיב: "אנו לא מכירים השהיה כזו של סעודיה לגבי הכללת ישראל בהסכמים. אני מאמין שיש סיכוי טוב להגיע להסכם כזה, אבל זו שאלה שבה הדרג הפוליטי יצטרך להכריע ולבצע סדר עדיפויות".

הפופולריים