תקפו באלה ובשוקר ולא הפסיקו על אף התחנונים - כתב אישום הוגש נגד הנערים התוקפים מפ"ת

תקפו באלה ושוקר וצילמו: כתב אישום נגד הנערים שתקפו בפ"ת
מכתב האישום עולה כי אחד מהנערים התוקפים הזמין את הנער שהתלונן לגן, שם חיכה לו עם חבריו והם תקפו אותו נמרצות תוך דרישה שייתן להם כתובת של קטין אחר • מעצרם של ארבעת הנאשמים הוארך עד יום שלישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלימות מכות נוער פתח תקווה תקיפה
צילום: כאן חדשות

הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד ארבעה קטינים בני 16-17 מפתח תקווה וראש העין בגין תקיפה שגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות. מעצרם של הנאשמים הוארך עד יום שלישי.

מכתב האישום עולה כי על רקע סכסוך קודם קבע אחד הנאשמים להיפגש עם המתלונן בגן בפ"ת והצטייד באלה. כשהגיע המתלונן החלו הנאשמים להכות בראשו, פניו, וגופו בבעיטות, אגרופים, אלה, ואחד הנאשמים אף הכה אותו בקרש. הנאשמים הכו אותו תוך שהם צועקים עליו ודורשים שימסור להם כתובת של קטין נוסף.

על פי כתב האישום, המתלונן ניסה לחמוק מהמכות אבל שניים מהנערים התוקפים הלכו אחריו והמשיכו להכות אותו ולצעוק שייתן להם את כתובת הקטין. בשלב מסויים נצמד המתלונן לגדר במקום בניסיון להימלט, והנער עם האלה הצמיד אותה לצווארו ואיים עליו "רד לרצפה", תוך שנער אחר ממשיך להכות אותו. למרות שהתחנן שיפסיקו ודימם מהמכות, המשיכו שניים מהנערים להכות אותו כשאחד מהם גם מצלם אותו.

בשלב מסוים, כשהנער המותקף כרגע על ברכיו, חשמל אותו אחד הנאשמים בשוקר חשמלי. ההנער נאנק מכאבים וזעק שאינו יודע את הכתובת. הנערים המשיכו להכות אותו בסטירות ובעיטות, תוך שהם מונעים ממנו לקום, מצלמים, ומחייבים אותו לומר על עצמו אמירות מבזות. לשניים מהנערים מיוחסת גם עבירת איומים, בנוסף, הוגשה בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים.

אמו של אחד מהנערים, בחשד למעורבות באירועי אלימות בין בני נוער בפתח תקווה, אמרה לכאן חדשות לפני כשבוע כי לא ידעה על הסכסוך בין הנערים. "קיבלנו את הידיעה על זה בהפתעה גמורה", אמרה האם. בתוך כך, הוארך מעצרם של חמישה חשודים המעורבים באירוע, כאשר נער נוסף יובא מחר לדיון בבית המשפט ונער אחר שוחרר בתחנת המשטרה.

בתגובה, חבריו של הקורבן הכו באגרופים ובשוקר נער בן 14 מרמלה, שלטענתם צילם והפיץ את סרטון האקדח והלשין להורים. המותקף אמר בחקירתו: "הם פתאום התגודדו סביבי והיכו אותי. אני לא לקחתי חלק בכלום מלבד להציע עזרה למותקף עם האקדח".

יותם ויסקופ, מומחה בתחום עבריינות נוער ומרצה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע, התייחס למקרה ואמר: "מדובר באירוע מחריד שרץ ברשתות החברתיות, אך אסור לטמון את הראש בחול ולחשוב שרק האירועים עליהם שומעים ברשתות קיימים. מדובר במכת מדינה בהיקף רחב שחייבים למצוא לה פיתרון".

הוא הוסיף: "לצד הענישה ההכרחית, יש לדאוג לפיתוח סמכות הורית משמעותית ומתן אפשרויות תעסוקה לנערים מעל גיל 13 שמסתובבים בחוסר מעש ונגררים לאירועים שכאלה. בד בבד, יש לאתר ילדים בסיכון לאלימות כבר מהגיל הרך ולהעניק להם טיפול מתאים לשם מניעת התדרדרות עתידית לפשיעה".

הפופולריים