משפחתו של הילד משדרות שנהרג מפגיעת רקטה עזבה לאמריקה: "מתמודדים עם קשיים שלא הכרנו"

משפחתו של הילד שנהרג מרסיס רקטה בשדרות עזבה לארה"ב
בפוסט חשוף, אם המשפחה סיפרה על שימור זכרונו של בנה גם באמריקה • לאחר שח"כ טיבי צייץ תמונה של בנה - אימו תקפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

משפחתו של עידו אביגל, בן ה-5 שנהרג במהלך מבצע שומר החומות, עזבה (היום) את הארץ, והתחילה פרק חדש בארצות הברית. שני, אימו של עידו, פרסמה בפייסבוק את התחושות והמחשבות לאחר המעבר הקשה, וכתבה: "הסתגלות, הרבה זמן שלא כתבתי. עדיין מנסים להסתגל לחיים בלעדיך. תוהה לעצמי אם זה בכלל אפשרי, האובדן לא נעלם וגם לא הכאב. עד שנחזור, הנר שלך דולק כל יום - פה באמריקה, בדיוק כפי שהיה בישראל".

מוקדם יותר היום, שני, אימו של עידו, צייצה מחדש ציוץ של חבר הכנסת אחמד טיבי, בו הופיעה התמונה של ילדה, בין תמונות של ילדים אחרים, שהם, לפי טענתו של טיבי בציוץ - כולם ילדים פלסטינים שנהרגו מאש צה"ל. שני התייחסה לטעות שלו וכתבה: "זה סבבה לגמרי לקחת כל מיני ילדים, לשים אותם בתמונה אחת ולספר לעולם שצהל הרג אותם, אבל יש מצב אתה מוריד את התמונה של הילד שלי משם? אני די בטוחה שחמאס רצחו אותו".

 

לאחר מכן, טיבי מחק את ציוצו וצייץ מחדש, שם התייחס לטעות שלו וכתב: מחקתי את התמונה הראשונה מתוך כבוד לבקשת אמא שכולה". בהמשך הציוץ, טיבי כתב: ילד הוא ילד הוא ילד. הרג ילדים הוא נורא. פלסטינים וישראלים. אני מעולם לא הייתי ממעיט בכאב של אחרים ולא משתמש בביטוי ״ כל מיני ילדים״. גם לאמא הפלסטינית זה כואב. אין מונופול על הכאב".

במהלך מבצע שומר החומות, במאי 2021, עידו שהה יחד עם משפחתו במרחב מוגן בביתו בשדרות, אך נפגע מרסיס שחדר דרך החלון הסגור. מותו נקבע בבית החולים ברזילי באשקלון. גם אימו נפצעה קשה מרסיס.

עידו אביגל
הפופולריים