עקב תלונות נגדה: פסיכיאטרית בוועדות רפואיות לנפגעות תקיפה מינית הושעתה

פסיכיאטרית בוועדות רפואיות לנפגעות תקיפה מינית הושעתה
המתלוננות סיפרו כי נשאלו בידי ד"ר יבגניה אור מדוע שאלות כגון מדוע לא התלוננו במשטרה ובאיזה צבע הכדורים שאחת המתלוננת לוקחת. שיבוצה של אור בוועדות שבוחנות מתן אחוזי נכות ואובדן כושר עבודה הופסק בשל "יחס לא ראוי ופוגעני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: המוסד לביטוח לאומי

פסיכיאטרית במוסד לביטוח הלאומי הושעתה מעבודה בוועדות הרפואיות לנפגעות תקיפה מינית בשל תלונות על התנהלות בלתי הולמת. כך פורסם הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב. שיבוצה של ד"ר יבגניה אור בוועדות שבוחנות מתן אחוזי נכות ואובדן כושר עבודה הופסק לפני כחודש. 

ד"ר אור עברה הכשרה ייעודית מטעם הביטוח הלאומי לעבודה עם נפגעות תקיפה מינית. נגד אור הוגשו שתי תלונות רשמיות על אופן התנהלותה. לכאן חדשות נודע על ארבעה מקרים של יחס לא ראוי ופוגעני לכאורה. אחת התלונות הייתה של עירד מרציאנו-צייגר, שחשפה את פרשת אלון קסטיאל. לדבריה, חשה עוינות מתחילת ההליך.

מרציאנו-צייגר סיפרה כי אור שאלה אותה למה לא התלוננה במשטרה בזמן אמת. לדבריה, הרופאה האשימה אותה בתלונת שווא. עוד נשאלה, לטענת מרציאנו-צייגר, מדוע היא מושכת באף כשהיא בוכה. המתלוננת תיארה שיצאה בתחושה קשה מאוד מהוועדה. 

גל אמת, שורדת זנות, תיארה אף היא התנהלות קשה מצד הפסיכיאטרית. לדבריה, לפני שנה הגיעה לוועדה ובין היתר נשאלה מדוע עזבה את הזנות, האם עבדה בזנות כדי לממן סמים, למה לא התלוננה במשטרה ובאיזה צבע הכדורים שהיא לוקחת. לטענת המתלוננת, אור אמרה לקלדנית לכתוב שהיא שקרנית.

בעקבות תלונתה של אמת, ארגון סלעית שמטפל בנשים שורדות זנות, פנה לביטוח הלאומי. נפגעת נוספת, שביקשה להישאר בעילום שם, סיפרה לכאן חדשות כי אור התמקדה באירועי הפגיעה המינית שחוותה וביקשה ממנה לשחזר אותם, וגם היא נשאלה מדוע לא התלוננה במשטרה. לדבריה, אור לא התייחסה כמעט למצבה כיום ולא שאלה אותה על כך. כל הפניות שנעשו כדי להביא את תגובתה של אור לא צלחו.

הפופולריים