פרשת תיעוד ותקיפת בת ה-14 בנוף הגליל: הנערה מדברת לראשונה

פרשת תיעוד ותקיפת בת ה-14 בצפון: הנערה מדברת לראשונה
הנערה בחקירת המשטרה: "חנקו אותי ונפלתי לרצפה" • שתי עצורות בחשד לתקיפת הנערה מוסרות את גרסתן בשעה זו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

הנערה שהותקפה ביום שלישי האחרון, ושסרטון התקיפה שלה הפך ויראלי - דיברה היום (חמישי) לראשונה, בשיחה עם כאן חדשות. הנתקפת, בת 14 שפרטי זהותה נשמרים בסודיות, סיפרה לכאן חדשות על הקושי בהפצת התיעוד של תקיפתה, אך גם על הדבר החיובי שיצא מכך. "לא נעים שצילמו את זה, אבל אני גם מרגישה ביטחון כי עכשיו אנשים יודעים לוקחים את המקרה שלי כדוגמה - למה שאסור לעשות", אמרה הנערה. 

הנערה שהותקפה, סיפרה בעדותה לחוקרי המשטרה, כי היא אינה זוכרת את איבוד הכרתה. היא הוסיפה כי היא כן זוכרת שחנקו אותה ושנפלה לרצפה, אבל חוץ מזה - כלום. המשטרה מוסרים כי עדותה מאוד מבולבלת, וכי עד כה אין תשובה ברורה לסיבת התקיפה.

שתי נערות תושבות נוף הגליל, עוכבו היום לחקירה, בחשד לתקיפת הנערה, ובשעה זו הן מוסרות את גרסתן. אחת הנערות, בת 12, חשודה בהפגנת האלימות כלפי הנתקפת, והנערה השנייה, בת ה-13, נחשדת בתיעוד המעשה. מתבצע כעת גם בירור בדבר השתתפותה של הנערה השנייה בתקיפה הפיזית טרם התיעוד.

עורך דין דוד קליינמן, שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשודה בת ה-12, מסר: "בית המשפט קיבל את טענותינו והורה על שחרור הילדה למעצר בית של 5 ימים תוך שהוא מבקר את התנהלות המשטרה שפגעה בזכויותיה ומנעה מאמה להיות נוכחת בחקירה. בית המשפט אף ציין שניתן היה להשלים את החקירה גם ללא מעצרה. אנו מצפים ממשטרת ישראל להקפיד על זכויות של חשודים ובמיוחד כשמדובר בילדה בת 12 על גבול האחריות הפלילית שהחקירה והמעצר הם טראומתיים עבורה".

במשטרה מגיבים על כך שהחקירה התנהלה ללא נוכחות האם: "יש התר בחוק המאפשר לחקור קטינים ללא נוכחות הוריהם מחשש לשיבוש חקירה. האימא ישבה בחקירה עם הטלפון ובכל פעם שעלה שם של ילד היא סימסה בקבוצת הווטסאפ והעבירה מידע, זו הסיבה שקצין המשטרה החליט לחקור את הנערה לבדה.״

המשטרה הוסיפה כי החקירה רק בראשיתה, וכי צפויים להיות עצורים נוספים החשודים במעורבות בתקיפה. על פי ההערכות, בסיום חקירת המשטרה ישוחררו העצורות בתנאים מגבילים. זאת, בגלל גילן הצעיר והמגבלות של אחריות פלילית לבני 12-14.

הפופולריים