6 שנות מאסר וחצי לירין שרף שאנס קטינה בת 13 במלונית קורונה

6 שנות מאסר וחצי לירין שרף שאנס בת 13 במלונית קורונה
שרף, הודה והורשע בחודש מרץ האחרון, במסגרת הסדר טיעון, באונס קטינה בת 13 ששהתה במלונית קורונה ביפו לפני כשנתיים - יישלח שש שנות מאסר וחצי וישלם לנפגעת 30,000 ש"ח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירין שרף
צילום: צילום מסך

בית משפט המחוזי בתל אביב, גזר היום (שלישי) שש שנות מאסר וחצי על ירין שרף, בגין אונס קטינה בת 13 במלונית קורונה ביפו בחודש פברואר 2021. בנוסף, נגזרו עליו 21 שנות מאסר על תנאי וכן עליו לפצות את הנפגעת ב-30,000 ש"ח. 

שרף הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון באונס הקטינה, זאת על אף שבחקירתו טען כי היחסים עמה קיים במלונית היו בהסכמה. הנאשם שידע שמדובר בקטינה, הפנה כלפיה הערות בעלות אופי מיני והפעיל עליה לחץ במשך יממה לעלות לחדרה - שם ביצע את האונס. בנוסף, הוא סיפק לה אלכוהול והציע לה סמים מסוג מריחואנה, בניגוד לחוק. יש לציין כי המלונית בה שהו השניים, איכלסה בני נוער בסיכון וצעירים שנפלטו ממסגרות. 

ביחס להסדר הטיעון, עורך הדין טוני גולדנברג, מפרקליטות מחוז תל אביב הבהיר: "ההסדר נערך בהסכמתה של המתלוננת, והוא לא כלל הסכמה לעניין העונש". עוד הוסיף: "מדובר בעונש לא קל אבל נמוך מזה לו עתרה המדינה. נקרא את גזר הדין ונחליט על המשך צעדנו״.

במסגרת הדיון, השופטים ציינו את ניסיונות השיקום של שרף וטענו כי יש להתחשב בכך: "ניתן בהחלט להתרשם משינוי תפיסתי ותודעתי שחל אצלו". עם זאת, התייחסו לעברו הפלילי: "עבירות איומים, ותקיפה שבגינן ריצה עונש מאסר בפועל. אין להתעלם מהסיכון שביטא שירות המבחן מפני האפשרות להישנות המעשים". 

בתוך כך, לפני כשנתיים, במהלך מעצרו, העלה שרף סרטון ליוטיוב תחת הכותרת: "ריאיון בלעדי עם ירין שרף, חובה לשמוע את האמת", שם ענה לשאלות והשתמש בתיאורים בוטים כלפי הנערה ובתיאור מה שקרה לטענתו במלונית. 

הפופולריים