עיריית תל אביב ביטלה את ההיתרים לעמותה שארגנה את התפילה בדיזנגוף

בוטלו ההיתרים לעמותה שארגנה את התפילה בדיזנגוף
אחרי הסערה וההפגנות ביום הכיפורים, העירייה החליטה לשלול את ההיתרים לעמותה מלקיים אירועים נוספים בסוכות • מראש יהודי נמסר: "לא עברנו על החוק, העירייה נתנה פרס לעבריינות ולאלימות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

עיריית תל אביב הודיעה היום (חמישי) כי שוללת את ההיתרים לעמותת "ראש יהודי", שאירגנה את האירוע בפרדה מגדרית בכיכר דיזנגוף, בו נרשמו עימותים בין מפגינים למתפללים. העירייה הוציאה מכתב על ביטול ההיתרים שניתנו לעמותת "ראש יהודי" לקיום אירועים במרחב הציבורי בחג הסוכות. זאת, הסבירו בעירייה, נוכח הפרת הנחיות העירייה והחלטת בית המשפט על ידי אנשי העמותה בערב יום הכיפורים.

מכתב ביטול ההיתרים ניתן לעמותה לאחר שימוע שהתקיים בעניין "בשל הפרתה את תנאי ההיתר שניתן לה לתפילות יום הכיפורים בכיכר דיזנגוף, על ידי הצבת במה ללא היתר נדרש ושימוש באמצעים פיזיים להפרדה מגדרית, בניגוד למדיניות העירייה". 

בעיריית תל אביב הסבירו כי "ההפרות של אישור השימוש לאירוע היו הפרות חמורות, ובפרט הפרת התנאי בדבר איסור על הפרדה מגדרית באמצעים פיזיים, בניגוד להחלטת העירייה ואף בניגוד לפסק דין של בית המשפט העליון שניתן לפני מועד האירוע. האירוע של 'ראש יהודי' ביום הכיפורים בכיכר דיזנגוף הפך מאירוע תפילה לאירוע מבזה של ריחוק והדגשת השונה, ושל הפרת סדר ציבורי משמעותית שכמעט והתפתחה לתגרה המונית". 

"נדגיש כי במכתב התשובה לשימוע, העמותה הכחישה שהיא עשתה אירוע בהפרדה, ולא הצרה על התנהלותה או לקחה עליה אחריות. אין שום סיבה להאמין שבאירועי הסוכות אותם הם מתכננים התנהלותם תהיה אחרת. ואם לא די בכך, קיים חשש ממשי כי המשך קיום אירועי חגי תשרי מטעם 'ראש יהודי', בפרט בכיכר דיזנגוף, בתקופה הקרובה, יביא להתלקחות נוספת, אשר תחולל שוב הפרות סדר ציבורי בעיר", כתבו עוד בעיריית תל אביב. 

מארגון "ראש יהודי" נמסר בתגובה: "לצערנו עיריית ת"א נכנעה לתכתיבים של השוליים הקיצוניים, שהגיעו להפריע ולשבש את התפילה. לא עברנו על החוק, העירייה נתנה היום פרס לעבריינות ולאלימות. בכוונתנו לעתור נגד ההחלטה, לא ניתן לשקר לנצח"
הפופולריים