הרב הראשי יצחק יוסף: "אדם שאוכל לא כשר המוח שלו נהיה מטומטם"

הרב יצחק יוסף: "אדם שאוכל לא כשר המוח שלו נהיה מטומטם"
הרב הראשי הספרדי התייחס לתקרית בדיזנגוף בערב יום הכיפורים, ותקף את הציבור החילוני: "הם מסכנים, אין להם סיפוק בחיים. הם מקנאים בנו" • עוד הוסיף: "זה מצטייר שיש שנאה לדת, זה לא נכון. רוב הציבור היהודי בארץ אוהב את הדת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הדתות מיכאל מלכיאלי עם הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף דיבר בשבת בגנותם של החילונים ואמר, בין היתר: "הם מסכנים, אין להם סיפוק בחיים. הם מקנאים בנו. אדם שאוכל לא כשר המוח שלו נהיה מטומטם".

הרב אמר את הדברים בשיעור בבית כנסת בירושלים והתייחס לעימותים שאירעו בכיכר דיזנגוף ביום כיפור. יוסף אמר כי "יש מיעוט שבמיעוט (בציבור החילוני) שיש להם אהדה בתקשורת שהם עושים קצת רעש. הם רואים את הציבור החרדי שיש להם חגים. הכול נובע מקנאה".

הרב פתח את דבריו דווקא בניסיון להקטין מעט את הסערה שעורר האירוע: "זה מצטייר שיש שנאה לדת, זה לא נכון. רוב הציבור שלנו היהודים בארץ ישראל אוהבים את הדת", אך לאחר מכן החל לדבר נגד החילונים. בסוף דבריו הוסיף כי "רוב הציבור, הספרדים וגם האשכנזים מכבדים תורה".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב לדברים: "בדבריו הערב שינה הרב יוסף את הגדרת תפקידו. הוא אינו הרב הראשי לישראל, אלא הרב של מיעוט צעקני שמקלל מהיציע מיליוני יהודים שמשרתים בצבא, מסכנים ומקריבים את חייהם, עובדים ומחזיקים את המדינה הזו בחיים. בדבר אחד הוא צדק - הם הרגישו הערב קצת מטומטמים כשנזכרו שהם אלה שמשלמים את משכורתו".

הפופולריים