השר בן גביר על השינוי בנהלי הירי על חוסמי הכבישים: "נהלי הפתיחה באש מגבילים את השוטרים שלנו מלפעול"

בן גביר על חשיפת כאן חדשות: "נהלי הפתיחה באש מגבילים"
לטענת השר לביטחון לאומי השינוי בנהלים מכוון לזמנים של מלחמה. על הקשר עם נתניהו אמר כי הוא אינו רואה איתו עין בעין בנוגע למדיניות ביטחונית. הוא התייחס גם לכך שדוברו תועד מוכר בשוק ארבעת המינים ללא קבלה: "כולם יודעים שבדוכנים כאלה לא מקבלים חשבונית אבל אני יודע שהוא מדווח כל מה שצריך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר לביטחון לאומי בן גביר
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התייחס לחשיפת כאן חדשות על שינוי נהלי הירי על מפרי סדר: "צריך שלשוטרים יהיה יותר קל לירות במי שמאיים על החיים שלהם, נהלי הפתיחה באש מגבילים את השוטרים שלנו מלפעול. זה מכוון לאירועים כמו שומר חומות 2, כשיהיו מאות ואלפי כלי נשק שמכוונים לחיילים שלנו". את הדברים אמר השר הבוקר (רביעי) לתוכנית בריאיון לליאל קייזר וסולימאן מסוודה בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, בו הוסיף - "בעיני שוטר שמבצע את עבודתו זה לא רצח".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

לטענה כי החקיקה מוכוונת למעשה כדי להקל על שוטרים לירות לעבר ערבים אמר: "יש כאן שר שרוצה באמת לשנות דברים בחברה הערבית. כשיהיו מעצרים מנהליים למשפחות פשע מי ירוויח מזה? ילדים באום אל פחם. אם אני רוצה להפעיל שב"כ על משפחות פשע בחברה הערבית זה אומר שאני מוציא משם ראש נחדש שמכיש. כשאני עושה משהו אומרים שאני סתם גזען". בן גביר הוסיף וטען כי היוזמות שהוא מוביל יכולות להביא שקט.

השר התייחס לקשר שלו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל הטענות כי הוא מודר מדיונים: "אין פעילות בישראל שאני לא מודע אליה לפני. אם עושים דיון בנושאי חוץ אין לי טענות לרה"מ. יש ביני לבינו מחלוקת, וזה ששלחו אליי חולייה לא ישנה את זה. אני לא רואה עין בעין את המדיניות הביטחונית של נתניהו אבל זה לא אומר שהוא רופס".

בן גביר התייחס גם לסרטון שפורסם של דוברו, חנמאל דורפמן, כשהוא מוכר בשוק ארבעת המינים: "אני לא מכיר מוכרים בשוק ארבעת המינים שמוציאים קבלות, כולם יודעים שבדוכנים כאלה לא מקבלים חשבונית אבל אני יודע שהוא מדווח כל מה שצריך". השר דיבר גם על עניין היריקה מצד חרדים לעבר נוצרים בירושלים ואמר כי הוא מתנגד למעשים כאלה. הוא ציין שכשאמר שזה "מנהג יהודי קדום" הוא היה עורך דין פרטי שייצג בנות שירקו לעבר מנזר. הוא התייחס גם לגיליון עבירות התנועה שלו ואמר - "בן גביר לא היה נהג מושלם אבל גם בנושא הזה אתם מחפשים אותי כל הזמן".

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה והמשרד לביטחון לאומי מבקשים לאפשר שימוש בירי חי לעבר מפרי סדר שחוסמים כבישים בשעת חירום. זאת, כהכנה לאפשרות של מערכה במסגרתה ערבים-ישראלים יחסמו צירי תנועה למעבר שיירות של צה"ל וכלקח "משומר החומות". עוד נודע לכאן חדשות כי במקביל עסקה בכך גם הוועדה להקמת המשמר הלאומי וההמלצה המסתמנת שלה היא להקל בהוראות הפתיחה באש מול מפרי סדר בשעת חירום, ולא רק מול חסימת שיירות. 

בסרטון שהופץ לפני יומיים נראו יהודים חרדים יורקים לעבר צליינים נוצרים בעיר העתיקה בירושלים. הסרטון קיבל גינויים רבים, לשכת ראש הממשלה גינתה בהודעה מטעמם והבהירו כי ינקטו בצעדים: "ישראל מחויבת לחלוטין לשמור על הזכות הקדושה של פולחן ועלייה לרגל לאתרים הקדושים של כל הדתות". השר בן גביר התייחס בעבר לסוגייה ולא ביקר אותה, בריאיון לכאן רשת ב לפני שש שנים בהיותו עורך דין פרטי אמר: "יש מנהג יהודי קדום שכשעוברים ליד מנזר או ליד כומר יורקים, למה להפוך את זה לפלילי?". 

הפופולריים