ביטוח לאומי: מקדמת סיוע בסך אלפי שקלים תועבר אוטומטית לפצועי המלחמה

ביטוח לאומי: מקדמת סיוע בסך אלפי שקלים תועבר לפצועים
בימים הקרובים יועברו 5,000 שקלים לחשבונות הבנק של הפצועים שהגיעו לבתי החולים ושמותיהם הועברו לביטוח הלאומי ממשרד הבריאות ועובדי אגף האיבה והשיקום. 6,000-3,500 שקלים נוספים יועברו בהתאם למצב ולצורך המשפחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים פצועים מלחמה סורוקה
צילום: פלאש 90

הביטוח הלאומי הודיע היום (ראשון) כי יעביר בימים הקרובים אלפי שקלים כמקדמה לכל פצועי המלחמה שהגיעו אל בתי החולים, באופן אוטומטי. בשלב הראשוני, יועברו 5,000 שקלים לחשבונות הבנק של הפצועים ששמותיהם הועברו לביטוח הלאומי ממשרד הבריאות ועובדי אגף האיבה והשיקום. מקדמה נוספת, של בין 6,000-3,500 שקלים, תועבר בהתאם למצב ולצורך המשפחה.

עוד מסרו כי נפגעי החרדה זכאים באופן מיידי לטיפול נפשי ראשוני, במימון הביטוח הלאומי, של עד 12 פגישות טיפוליות עם אנשי מקצוע מוסמכים לטיפולי טראומה, מותאמים לילדים, יחידים, זוגות ומשפחות. הביטוח הלאומי יוצר קשר באופן יזום עם מרכזי החוסן והמרפאות הרפואיות הרלוונטיות וממן את הטיפולים בלא צורך בפנייה או הגשת תביעה. חשוב לציין כי יש חשיבות לפנייה למרפאות החוסן ונפגעי החרדה כדי להתחיל את ההכרה כנפגעי איבה בטיפולים עתידיים במקרה הצורך.

בנוסף נמסר מהביטוח הלאומי כי במהלך השבת הועברה אליהם רשימה של משפחות החטופים שקיבלו על כך הודעה וכי הם נערכים למתן מענה ראשוני עבורם. שר העבודה יואב בן צור אמר כי "המענה הזה הוא חלק מההבנה הכוללת שהמלחמה הזו היא אירוע שמדינת ישראל לא הכירה מעודה, בוודאי בהיבט האזרחי".

הפופולריים