פרסום ראשון

מאיפה יגיעו הכספים לעוטף עזה? הוויכוח בין שרי הממשלה

מאיפה יגיעו הכספים לעוטף עזה? הוויכוח בין שרי הממשלה
שר החינוך פנה למשרד האוצר וביקש להעביר 130 מיליון שקלים לצרכי חינוך לילדי העוטף בעקבות המלחמה. מסביבת סמוטריץ' נמסר: "שקר מוחלט, מנהלים את מערך המקורות בצורה מקצועית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית קיבוץ בארי חיים גולדברג פלאש 90 F231011CG323
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' סרב לבקשת שר החינוך יואב קיש להסיט 130 מיליון שקלים מההסכם הקואלציוני לטובת צרכי חינוך לילדי העוטף בעקבות המלחמה. קיש פנה אמש למשרד האוצר וביקש לעבוד על הצעת חוק שתאפשר להסיט כספים שהיו מיועדים לחינוך החרדי והדתי.

גורמים במשרד החינוך הסבירו ששר האוצר לא התנגד להעברת הכספים לילדי העוטף, אך סרב לאשר שהכספים יגיעו מהכספים הקואלציונים שכבר הובטחו לחינוך החרדי והדתי. במשרד החינוך כבר הכינו את טיוטת הצעת החוק להעברת הכספים, אך בשלב זה לא החל קידומה.

קיש אמר אמש כי הורה לאנשי משרדו שכספים שלא מומשו יוסטו לטובות מצב החירום. השר הוסיף כי המשרד אינו עוסק כרגע בכספים קואלציונים לחרדים, אלא אך ורק במצב החירום.

מסביבת שר האוצר נמסר בתגובה: "מדובר בשקר מוחלט. משרד האוצר נותן וימשיך לתת מענה לכל צרכי הממשלה והמשק ולתמוך את מאמצי הלחימה בכלל ההיבטים. המשרד עוקב אחרי הצרכים המתפתחים ומנהל את מערך המקורות והשימושים בצורה מקצועית על ידי גורמי המקצוע וללא שום שיקול זר".

מסביבת שר החינוך נמסר בתגובה: "שר החינוך החליט כי כל הכספים שיועדו לשמש צרכים קואליציוניים יוקפאו בעת הזו ויועברו לטובת תלמידי העוטף. זה הדבר הנכון והצודק לעשות. הידיעה על כך ששר האוצר מונע העברת תקציב לתלמידי העוטף איננה נכונה".

הפופולריים