"התרעתי המון פעמים - חמאס התחילו לתרגל בסוף 2019"

"התרעתי המון פעמים - חמאס התחילו לתרגל בסוף 2019"
חיון עוסק שנים רבות כאזרח שאוסף מודיעין גלוי, מכל מה שקורה ברשתות הקשר של ארגון הטרור חמאס. לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, רפאל סיפר על הניסיון להזהיר את גורמי הביטחון והמודיעין מפני מתקפת הפתע של חמאס, ימים ספורים טרם התרחשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: איי-פי

רפאל חיון, אזרח שעסק באיסוף מודיעין גלוי ברשתות הקשר של חמאס אמר היום (רביעי) כי "מ-2019 שמעתי אימונים לחדירה, חטיפה ורצח. התרעתי בפני גורמי מודיעין וביטחון. אמרו לי שהם חיים בפנטזיה. לפני 5 חודשים שללו לי את הרישיון לבקשת גורם צבאי. איבדתי 37 חברים".

חיון מסר את דבריו בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב, וטען כי "תפסתי את הראש ביום שבת, והתראתי בפני כל מיני גורמים בביטחון ובמודיעין, גורמים אשמורים להיות דרוכים לזה, והם טענו שזה תרחיש שלא יקרה". לדבריו, הגורמים אמרו לו שהוא מדמיין ושלחמאס אין את היכולת והמסוגלות לכך, "הם חיים בפנטזיה - שרק ינסו", ענו לחיון הגורמים.  

הריאיון המלא | האזינו

כאוסף מודיעין, חיון עוקב שנים אחרי פעילות חמאס, גם הגלויה וגם רשתות הקשר של חמאס, כולל חמ"ל המבצעים שלהם. "שמענו את כל מה שהם עשו באימונים שהם התאמנו במשך שנים. אלה יכלו להיות בין פעמיים לשלושה אימונים בחודש", שיתף חיון. 

את המערכות והקבוצות שרפאל מנהל, הם אחר ורק לגורמי ביטחון, בינהם רכזי ביטחון, ולא אנשי תקשורת ולאזרחים אחרים פשוטים כמוהו. "התחלתי את זה לפני הרבה שנים כששמעתי משהו והעברתי אותו. באותו הזמן עלתה הקלטה של שני אנשים שמדברים ביניהם על לחלק פחיות לחיילים. העברתי את ההקלטה לאדם בצה"ל מבלי לדעת מיהו. ב-8200 תרגמו את זה. ואז האדם בצה"ל סיפר לי שהצלתי לו את החיילים".

"סיכלתי המון פיגועים בכל מיני מרחבים", הוסיף רפאל. כמו כן, חיון טען כי הרבשצ"ים הבהירו שהם ממשיכים באימונים ובתירגולים, כי הם מבינים שהתרחיש יכול לקרות איכשהו, למרות שצה"ל סקפטי. "עם הזמן בסוף 2022, הם כבר תיכננו לכל היישובים מכל הכיוונים", שיתף חיון על כך ששמע את ההתארגנות של חמאס לכיבוש יישובי העוטף.

"אחרי זה הם תכננו לנהל משא ומתן במקביל לחטיפה לתוך הרצועה", הסביר רפאל, וזאת לצד האזהרות החוזרות והנשנות שהוא העביר לגורמי הביטחון. "כמה ימים לפני הייתי מרתיע וזה לא היה קורה, אבל לקחו לי את הציוד והרישיון. גורם בכיר בצה"ל טען שלא צריך אותי", טען רפאל. 

לדבריו של רפאל, בפעמים קודמות הוא הקפיץ גזרות שלמות וחיילים, ואכן שאלו אותו מה אתה עושה, אך המידע שהוא האזין לו ועקב אחריו, אכן התברר כנכון. חיון מתאבל על חבריו החיילים שנפלו, לצד חבריו האזרחים. "בשבת שמעתי את הפיצוצים, לא היה לי ציוד, אבל חילצתי באירוע הזה מעל 31 נצורים, כולל אדם בכיר בצבא, הוא התקשר אליי ולא היה לו מענה מכוחות הביטחון". 

רפאל סיפר בדמעות כי הוא התקשר לכוחות וניסה לעזור ולהקפיצם. "רק אני הייתי זמין. הכוחות נפלו לי אחד אחרי השני. חייגתי לחבר, כוח מאוד מיוחד, הוא עם שלושה לוחמים הגיעו לבד עם אקדח, חיסלו מחבלים וסגרו את האירוע הזה. אתמול הוא בא אליי עם החיילים שלו וחיבק אותי. הוא אמר לי 'אתה הצלת לי את החיים. בזכותך אני פה'". 

הפופולריים