בלשכת הירש לא נכחו בצהרת החטופה ומאשימים: "ביקשנו לא להתראיין"

בלשכת הירש האשימו: ביקשנו לא להתראיין, לא נכחנו בהצהרה
גורמים בלשכתו של מתאם החטופים והשבויים בביקורת נוקבת על משפחתה של יוכבד ליפשיץ: "ביקשנו לא להתראיין, הם עשו את זה בכל זאת. עובדה שהחטופה השנייה לא התראיינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוכבד ליפשיץ
צילום: צילום מסך

לשכתו של מתאם החטופים והשבויים, גל הירש, מתחה ביקורת נוקבת על משפחתה של יוכבד ליפשיץ, ששוחחרה אתמול משבי חמאס, על כך שהתראיינה הבוקר - כך נמסר היום (שלישי) לכאן חדשות. בלשכה הבהירו: "הם היו חלוקים ביניהם אם להתראיין או לא. ביקשנו לא להתראיין, הם עשו את זה בכל זאת. עובדה שהחטופה השנייה לא התראיינה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

גורם בלשכה של הירש סיפר על הבקשה מהמשפחה שלא להתראיין: "תא״ל במיל׳ אבנר פז צוק, נכח עם המשפחה באיכילוב כל הלילה, תדרך את המשפחה ואותה, וביקש מהם מפורשות לא להתראיין בימים הקרובים, זאת על מנת ליישר את המסרים ולהימנע מתקריות עם כלי התקשורת", אמר הגורם. בנוסף, שני מקורות אשר מעורים בנושא הדגישו כי אף גורם מלשכתו של הירש לא נכח בזמן הריאיון. 

בתוך כך, גורמים שעוסקים בהסברה הישראלית בימים האחרונים מתחו ביקורת על העובדה שאפשרו ליוכבד ליפשיץ, ששוחררה משבי חמאס לאחר 17 ימים, לשאת הצהרה בשידור חי: "זו הייתה טעות. לא בטוח שמישהו ערך דיון מקדים בנושא ושאל את עצמו את כל השאלות, זה פיגוע הסברתי".

ליפשיץ, תושבת ניר עוז בת 85, שהשתחררה אמש משבי חמאס אחרי 17 ימים, שיחזרה היום (שלישי) בבית החולים איכילוב את התופת שעברה. "לא חשבתי שנגיע למצב הזה". ליפשיץ סיפרה איך המחבלים חטפו אותה מביתה. "הם השכיבו אותי באופנוע על הצד, הם פוצצו את הגדר שבנו, גדר אלקטרונית מיוחדת בשתיים וחצי מיליארד דולר".

הפופולריים