צלב קרס עד הבית: האיורים האנטישמיים שנמצאו במשלוחי שופרסל

צלב קרס עד הבית: איורים אנטישמיים שנמצאו במשלוחי שופרסל
במשלוחים נמצאו מעטפות ובתוכן ציור המגנה את דגל ישראל לצד איור של צלב קרס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צלב קרס במשלוח של שופרסל
צילום: נעם בנעט

לקוחות שופרסל דיל בשכונת תלפיות בירושלים הזדעזעו לגלות היום (שישי) במשלוח שלהם מעטפה ובה ציור אנטישמי, המגנה את דגל ישראל כשלצידו צלב קרס. האיור תועד והופץ ברשתות החברתיות בצירוף קריאות לטיפול חריף מטעם המשטרה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

משופרסל נמסר: "שופרסל רואה את האירוע בחומרה רבה ותגלה אפס סבלנות כלפי אירועים מסוג זה. העובד המעורב אותר, זומן באופן מיידי לשימוע לפני פיטורים ותוגש נגדו תלונה במשטרת ישראל. אנו מתנצלים מעומק הלב על האירוע החריג ומוקיעים התנהגות שכזו".

מהמשטרה נמסר מוקדם יותר היום: "משטרת ישראל תמשיך לפעול לאיתור וטיפול במסיתים לאלימות ומעשי טרור, ואלו המשבחים מעשים אלו במרחבי הרשתות החברתיות ובכל מקום אחר. מתחילת המלחמה נעצרו יותר מ-100 חשודים והוגשו 24 כתבי אישום בהליך מזורז נגד מסיתים לאלימות וטרור. כמו כן, מתחילת המלחמה הוסרו מעל 300 פרסומים המעודדים לאלימות, הסתה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור".

בתוך כך, במהלך השבוע פורסם על גילויי האנטישמיות ההולכים וגוברים ברחבי העולם, כאשר אתמול ניסה חשוד לפרוץ לבית של משפחה ישראלית בלוס אנג'לס כשהוא קורא "להרוג ישראלים". בנוסף, בניו יורק סטודנטים יהודים התבצרו שעות בספרייה בקמפוס מחשש שמפגינים פרו-פלסטיניים יפגעו בהם.

הכותרות המרכזיות בארצות הברית, מתרכזות גם הן בהסתה נגד ישראל ויהודים בעקבות המלחמה. הכותרת של הניו יורק פוסט: "יהודים נעלו עצמם בספריית קופר יוניון כשמפגינים אנטי-ישראלים דפקו על הדלתות", ושל הוושינגטון פוסט: "קולות הולכים וגוברים להפוגה באלימות".

כמו כן, המשרד לביטחון לאומי העלה הערב את אזהרות המסע למצרים וירדן לרמה 4 (איום גבוה) וממליץ שלא להגיע למדינות אלו ולשוהים בהן, לעזוב את שטחן בהקדם. באשר לירדן, אזהרת המסע תקפה גם לגבי הגעה לשדה התעופה בטיסות מעבר והמשך בנתיב יבשתי עד למעברי הגבול עם ישראל. בנוסף, אזהרת המסע על מרוקו עלתה לרמה 3 - תוך המלצה להימנע מנסיעות לא חיוניות.

הפופולריים