מנכ"ל חברת החשמל: לא אכהן כפרויקטור לענייני העורף אם אדרש להתפטר

מנכ"ל חברת החשמל: לא אשמש פרויקטור העורף אם אדרש להתפטר
בישיבת דירקטוריון החברה עלתה הטענה לפיה שפיגלר לא יוכל למלא את תפקידו כמנכ"ל ולכהן כפרויקטור האזרחי במקביל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר שפיגלר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מאיר שפיגלר הודיע היום (ראשון) שלא יכהן כפרויקטור האזרחי לניהול ענייני העורף בתקופת המלחמה, אם המינוי ידרוש ממנו לעזוב את תפקידו כמנכ"ל חברת החשמל. זאת לאחר שבישיבת דירקטוריון החברה עלתה טענה לפיה שפיגלר לא יוכל למלא את תפקידו כמנכ"ל ולכהן כפרויקטור במקביל.

הפריקטור האזרחי לענייני העורף יפעל עם תקציב של 15 מיליארד שקלים ויהיה אחראי על תיאום בין משרדי הממשלה השונים בתקופת הלחימה ועל ריכוז הטיפול בתחומים כמו תשתיות, רווחה, חינוך ובריאות.

תחילה התכוון שר האוצר בצלאל סמוטריץ' למנות לתפקיד את אודי אדירי, ששימש בעבר כמנכ"ל משרד האנרגיה ונמצא כיום בשוק הפרטי. כפי שפורסם בחדשות הערב בכאן 11, בממשלה הביעו חשש שמאבקי אגו עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי יטרפדו את מינויו של אדירי.

משפיגלר נמסר: "בנסיבות שהרגולטור לא איפשר לי לנהל את חברת החשמל ובמקביל לקחת חלק בעבודת הקודש הכרוכה בטיפול במערך השירותים החברתי כלכלי, גמרתי אומר בליבי להודות לשר בצלאל סמוטריץ על האמון וההכרה ביכולותי להימנות על העוסקים בשליחות הלאומית שעמדה על הפרק ובכאב לב, ככל שהמצב לא ישתנה, לוותר על ההצעה ולהמשיך להוביל את חברת החשמל בימי שגרה, ובעיקר בעת מלחמה".

הפופולריים