מרצה בכירה בעברית טענה כי ישראל מבצעת רצח עם - נשיא האוניברסיטה קרא לה להתפטר

מרצה בעברית יצאה נגד ישראל - באוניברסיטה קראו לה להתפטר
פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן, מומחית לקרימינולוגיה ולעבודה סוציאלית ומרצה בכירה באוניברסיטה פרסמה עצומה ובה טענה כי ישראל מבצעת השמדת עם בעזה • הנשיא והרקטור קראו לה להתפטר מתפקידה: "מצטערים ומתביישים על כך שהאוניברסיטה העברית כוללת בתוכה חברת סגל כמוך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האוניברסיטה העברית
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

האוניברסיטה העברית הודיעה היום (ראשון) לחברת הסגל, פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן, שטענה ברשת שישראל עושה פשעי מלחמה לשקול לעזוב את משרתה. במכתב ששלחו נשיא ורקטור האוניברסיטה נכתב כי דבריה על כל שישראל מבצעת פשעי מלחמה הינם דברי הסתה עליהם ניתן לעמידה לדין, אף הם מצטערים שהיא חלק מקהילת האוניברסיטה.

פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן, מומחית לקרימינולוגיה ולעבודה סוציאלית ומרצה בכירה באוניברסיטה העברית בירושלים, חתמה ופרסמה עצומה ובה טענה כי ישראל מבצעת השמדת עם בעזה.

נשיא האוניברסיטה פרופסור אשר כהן והרקטור שלחו לה מכתב ובו קריאה להתפטרותה אך לא נקטו בסנקציות נגדה. "טענתך אינה מרוחקת מאוד מעבירות של הסתה והמרדה", נכתב בהודעת האוניברסיטה למרצה הבכירה, אך בד בבד הובהר כי אין באפשרות המוסד להעמיד אותה לדין משמעתי.

המכתב שנשלח

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "הדברים בהם פרופ' שלהוב קיבורקיאן הביעה את תמיכתה הם מזעזעים, אך על פי תקנון האוניברסיטה הם אינם עולים לכדי הסתה לטרור או לגזענות ולכן לא מהווים עילה מספקת לפיטורים. לאור עמדתה, אנו מקווים שפרופ' קבורקיאן תבחר להתפטר".
הפופולריים