תוספת של מאות שקלים בחודש: נחתם הסכם שכר חדש לאחיות

תוספת של מאות שקלים בחודש: נחתם הסכם שכר חדש לאחיות
אחרי העיכוב בהסכם בשל החגים והמצב הביטחוני, סיכם האוצר עם ההסתדרות והסתדרות האחיות על שיפור בתנאי השכר של אחים ואחיות בבתי החולים הציבוריים וקופות "כללית", הכולל בין היתר קבלת מענקים • יו"ר ההסתדרות: "תוצר של משא ומתן ארוך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחיות, בית חולים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד האוצר חתם היום (ראשון) עם יושב ראש ההסתדרות ארנון בר דוד ויושבת ראש הסתדרות האחיות אילנה כהן על הסכם שכר חדש לאחים ולאחיות. בהסכם, שישפיע על כ-30 אלף אחים והאחיות בבתי החולים הציבוריים, בקופת חולים "כללית" ובשירותי בריאות הציבור -תינתן תוספת שכר של מאות שקלים בחודש, מעבר להסכם המסגרת במגזר הציבורי.

ההסכם כולל בין היתר תוספת שכר לאחיות בתפקידי ניהול, וכן הכפלת תוספת אחריות משמרת. כמו כן, מינואר 2024, יינתן לראשונה מענק שימור לאחים ולאחיות בבתי חולים שיקומיים וגריאטריים, וכן בבתי חולים לבריאות הנפש ועוד.

החתימה הגיעה לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן בין ההסתדרות למשרד האוצר והמעסיקים, במטרה לאפשר תוספת שכר לאחיות ולאחים. ההסכם נדחה לאחר חג סוכות וכן בשל המלחמה שבה נתונה ישראל בחודש האחרון - כשאז החליטו הצדדים שלא לעכב עוד את חתימת ההסכם ולבצעה.

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן לאחר החתימה: "הגענו להישג לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן. ההסכם מעניק תוספת שכר משמעותית לאחיות ולאחים, המשקפת את עבודת הקודש שלהם, וביתר שאת גם במלחמת חרבות ברזל". שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: "ההסכם מבטא את ההערכה הרבה למסירות של האחים והאחיות, בייחוד בימים אלו בהם הם הקו הראשון של הטיפול בפצועים במלחמה הזו". יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "מדובר בתוצר של משא ומתן ארוך, נמשיך לחזק את מערכת הבריאות".

הפופולריים