הפגנה בת"א נגד המלחמה, המשטרה החרימה דגל פלסטין

הפגנה בת"א נגד המלחמה, המשטרה החרימה דגל פלסטין
ההפגנה, שיזמה תנועת חד"ש, אושרה על ידי בג"ץ בעתירה של האגודה לזכויות האזרח, בשם חופט הביטוי • מול ההפגנה, מתקיימת הפגנה נוספת התומכת בהמשך המלחמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

הפגנה נגד המלחמה ביוזמת תנועת חד"ש התקיימה היום (שבת) בגן צ'ארלס קלור בתל אביב. המפגינים דרשו לעצור את המלחמה באופן מיידי ולקדם פתרון מדיני המבוסס על שתי מדינות. בנוסף, המפגינים קראו להדיח את "הממשלה הרעה ביותר בתולדות המדינה" ולקיים עסקה להחלפת החטופים. מולה התקיימה הפגנת נגד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חברת הכנסת עאידה תומה סלימן, שהורחקה השבוע מן הכנסת לאחר שטענה שישראל מבצעת פשעי מלחמה, אמרה: "באנו היום להתריע מהניצול האכזרי של הכאב הכעס והאובדן ולהפוך אותו לקולות של מלחמה כדי להחריש את הקולות של התקווה ואת הרצון לחיות בשלום וביטחון. מברכת את האמיצים/ות שהגיעו היום למרות כל ניסיונות ההפחדות והיאוש א-נ-ח-נ-ו נ-ג-ד ה-מ-ל-ח-מ-ה!".

תחילה, המשטרה התנגדה לקיום ההפגנה, אולם האגודה לזכויות האזרח עתרה לבג"ץ, שם החליטו לאפשר אותה. בדיון, שופטי בג"ץ ציינו את חשיבות ההגנה על חופש הביטוי גם בימי מלחמה, וגם את חובת המשטרה להגן על מפגינים. התנאים שניתנו לקיום ההפגנה - אי קיום תהלוכה, ללא דברי הסתה והתססה, והגבלת מספר המשתתפים ל-700 איש. בנוסף, אסרו על הנפת דגלים, ועד כה, המשטרה החרימה דגל פלסטין אחד מאחד המפגינים.

בין הדוברים שנאמו בהפגנה, ‏ח״כ עאידה תומא-סלימאן, ח״כ יוסף עטאונה, דנה מילס, לשעבר מנכ״לית שלום עכשיו, אילה שליו, מארגנת טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני, מעוז ינון ששכל את שני הוריו בנתיב העשרה ומוחמד ברכה, יו"ר ועדת המעקב העליונה לציבור הערבי בישראל. ‏ההפגנה תחת הנחיות פיקוד העורף ובתיאם עם המשטרה. את המפגינים מאבטחים שוטרים מג"ב ופרשים, ובמקום נמצאים גם מכתזית וזינזאנה. 

הפופולריים