הסטודנטים זועמים: מיליונים מכספי הסיוע לא הגיעו אלינו

הסטודנטים זועמים: מיליונים מכספי הסיוע לא הגיעו אלינו
אגודות סטודנטים תקפו בחריפות את התאחדות הסטודנטים על התנהלותה עם חבילת הסיוע לנפגעי המלחמה: "מפקירה אותנו וזורקת כסף לשם יח"צ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סטודנטים, האוניברסיטה העברית
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

8 אגודות סטודנטים בישראל טוענות כי 10 מיליון שקלים שהקצתה התאחדות הסטודנטים לתלמידים הולכים למקומות הלא נכונים. כך דווח היום (שני) בכאן חדשות. האגודות, ביניהן באוניברסיטאות בן גוריון, העברית, בר אילן ומכללת ספיר, דורשות מבית המשפט לעצור את העברת הכספים מחשש להליך לא תקין: "יש חשש משמעותי לאי-סדרים רבים ומהותיים המתרחשים בהתאחדות וחלק מנושאי המשרה שלה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

המכתב נשלח לאחר שבשבוע שעבר אישרה התאחדות הסטודנטים העברת 10 מיליון שקלים כחבילת סיוע בעקבות המלחמה, אולם ראשי האגודות טוענים כי הכסף לא באמת יגיע לסטודנטים. לטענתם, בהתאחדות דיברו 3 מיזמים שאליהם יעברו 6 מליון שקלים בהם: חב"ד בקמפוס, הקמת מרכז חסון ומיזם נוסף שאליו לא ניתן פירוט.

"כשאתה מקצה חבילת סיוע אתה צריך לעשות תעדוף למה לתת לקרן רוטשילד שרוצה להקים מרכז חוסן? זה לא רלוונטי בכלל בעת הזו", אמרה יו"ר אגודת סטודנטים באחד המוסדות בארץ לכאן חדשות. "יש סטודנטים מפונים שאיבדו את הבית, יש מילואימניקים, ואתה מתעדף מיזמים רוחביים שהיו על השולחן עוד לפני, שאין להם רלוונטיות לאקדמיה?".

"מיליון שקלים לסטודנטים מפונים זה טיפה בים. זה כמו להביא 10 שקלים לסטודנט", טוענת יו"ר אוגדות סטודנטים באחת המכללות בארץ. "לא ברור למה זה חלק מחבילת הסיוע? יו"ר ההתאחדות מנסה רק לייצר תמונות כאילו הוא מקצה חבילת סיוע של 10 מיליון שבפועל מדובר במיליון וחצי בלבד". "מדובר בכספי ציבור, אמרה יו"ר אגודה אחרת. "הסטודנטים צריכים אותנו והם לא מקבלים את מה שהם ראויים לקבל מהגוף היציג שלהם".

מהתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית נמסר בתגובה: "במהלך המלחמה עשרות אלפי סטודנטים התייצבו לשירות מילואים בחזית והתנדבו לחיזוק העורף. על כן, התאחדות הסטודנטים פועלת 24/7 לסייע לציבור הסטודנטים, משרתי המילואים ואלו שפונו מבתיהם, ולתת כתף עבור המדינה וצה"ל. כחלק מצו השעה הלאומי בו נתונה מדינת ישראל החליטה ההתאחדות לייצר סל סיוע עבור הסטודנטים והאגודות שמייצגות אותם במוסדות השונים".

עוד נמסר מההתאחדות: "לאחר עבודת מטה רחבה גיבשה התאחדות הסטודנטים תוכנית סיוע לתמיכה בציבור הסטודנטיאלי הן באמצעות פרויקטים חברתיים והן בסיוע כלכלי לאגודות ולסטודנטים. צר לנו שישנם גורמים שהפכו תוכנית סיוע חשובה מאין כמותה לכלי ניגוח פוליטי במקום להירתם ולפעול ביחד על מנת לתת מענה לאתגרים הניצבים לפתחו של הציבור הסטודנטיאלי בשעה קשה זו".

הפופולריים