המשיכה בנסיעה ולא עצרה: הנהגת שדרסה את רפאל אדנה הואשמה בהפקרה

נסעה ולא עצרה: הנהגת שדרסה את רפאל אדנה הואשמה בהפקרה
קרול פסלר, תושבת נתניה כבת 80, הואשמה בעבירה של הפקרה בלבד לאחר שדרסה למוות את בן הארבע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפאל אדנה
צילום: באדיבות המשפחה

קרול פסלר, תושבת נתניה כבת 80, הואשמה היום (רביעי) בעבירה של הפקרה בלבד לאחר שדרסה למוות את רפאל אדנה בן הארבע. הפרקליטות גם ביקשה מבית המשפט לפסול את רישיון הנהיגה של פסלר עד תום ההליכים המשפטיים.

לפי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורך הדין שגיא שגב, ב-6 במאי השנה נהגה הנאשמת ברכב בשדרות בן גוריון בנתניה. באותה העת חצה את הכביש, שלא במעבר חציה, תמיר צגאי ביחד עם שני נכדיו. השלושה עלו על אי תנועה וברגע שהחלו לרדת מאי התנועה פגעה הנאשמת ברפאל ובידו של תמיר.

הנאשמת המשיכה בנסיעה רצופה מבלי שעצרה לעמוד על תוצאות התאונה, ומבלי שהזעיקה את כוחות ההצלה. כתוצאה מהתאונה נפגע רפאל אדנה באורח קשה, ומותו נקבע לאחר מספר ימים בבית החולים. לסבו, שהחזיק אותו בידו, נגרם שבר בכף היד. הודעה על הגשת כתב האישום נמסרה למשפחת המנוח.

משפחת אדנה מסרה בתגובה להגשת האישום כי "בימים בהם כולנו לוקחים חלק במאמץ המלחמתי להגנה על המולדת קיבלנו בתדהמה את הבשורה על הגשת כתב אישום מהקלים שראינו נוכח הנסיבות ועוצמת האירוע. לאחר מאבק ממושך ותוך מאמץ לשמור על המדינה נותר לנו רק להצטער שהוחלט לבוא לקראת מי שרצחה את בנינו, רפאל".

חקירת התאונה הובילה לסערה ציבורית ומחאת ענק עם הסיסמה "צדק לרפאל". על פי הפרקליטות מבחינה משפטית אי אפשר להעמיד את הנהגת הפוגעת לדין בגין אחריות לתאונה. 

 

הפופולריים