אחיה של ירדן רומן: "היא בכתה כששמעה שהפוגת האש לא נמשכת"

אחיה של ירדן רומן: היא בכתה כששמעה שהפוגת האש לא נמשכת
גילי רומן, אחיה של ירדן ששוחררה השבוע משבי חמאס, סיפר מהמעט שהוא יכול, על הרגעים בהם ירדן האזינה לרדיו וגילתה אודות בתה גפן בת ה-3 ועל הניסיונות להתאושש בארץ, לצד כל ההמולה הציבורית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירדן רומן
צילום: פייסבוק

גילי רומן, אחיה של ירדן רומן ששוחררה משבי חמאס לאחר 54 ימים ברצועת עזה, סיפר היום (שבת) על הדברים שירדן תיארה לעצמה בזמן שהותה בשבי, והציפייה לראות את שחרורם של חטופים נוספים. "בבוקר שאחרי הלילה הראשון שלה בבית, ירדן קמה במיוחד כדי לשמוע אם ההפוגה נמשכת וישחררו עוד חטופים. כששמעה שלא היא פרצה בבכי", אמר גילי לכאן רשת ב. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

דיווח: מסע ההתנקשויות שישראל מתכננת בבכירי חמאס

הריאיון המלא | האזינו

לדבריו של גילי, אחותו ירדן יצאה מהשבי למציאות אחרת, בה כולם מכירים אותה, דואגים לה ורוצים בטובתה. עם זאת, לירדן ומשפחתה חשוב לשמור על פרטיותם, בכדי לנסות לשקם את החיים שנולדו מחדש. "קורא לציבור לזכור את הרגישות בשביל אדם אנונימי שחווה חווויה לא קלה לעיכול. אפשר להביע אהבה וללחות יד, אבל לא להמטיר בשאלות ולהתנפל בחיבוקים", הבהיר גילי. 

"גפן הייתה הראשונה שירדן חיבקה וחיכתה לה", אמר גילי והוסיף כי ירדן הייתה יותר מ-50 ימים בשבי, ללא הידיעה אם בתה גפן בת ה-3 ובעלה אלון נותרו בחיים. "היא מדי פעם יכלה להאזין לרדיו ואחרי כמה שבועות היא שמעה את גיל מקדיש שיר לכינרת ואז הוא ציין שירדן וכרמל חטופות. מכך, היא למדה שכינרת נרצחה, אך הסיקה שאלון וגפן בחיים", סיפר.

גילי הסביר שלפעמים ירדן שמעה מבזקים ברדיו וככה קיבלה עדכונים אודות מגעים לעסקת שחרור חטופים. "זה נתן לה תקווה". על אופן שחרור החטופים עצמם, גילי סיפר כי מהמעט שירדן שיתפה אותם, מחבלי חמאס היו אוספים את המשוחררים לעתיד יום או יומיים לפני המועד ושם הם היו מקבלים תנאים טובים יותר.

"זה מסביר את התמונות שרואים בסוף. פתאום נותנים אוכל נותנים להם אוכל, מלבישים אותם ואומרים להם לחייך ולנפוף. אמרו להם תראו איך אנחנו דואגים לכם, זה לא היה נורא. הם גם פוגשים עוד אנשים. זאת חוויה שמרגשת ומצד שני מפחידה. כי כל פעם כשרואים שמתעכב, זה בין החיים למוות", הסביר גילי. 

הפופולריים