"גם אני רוצה לחבק את אבא", "הילד מחפש אחריו בבית": מחכים לחטופים

"גם לי מגיע לחבק את אבא": זעקת משפחות החטופים הגברים
נשות החטופים בריאיון בכאן רשת ב על הבדידות, חוסר הוודאות לגבי גורל יקירהן, והקושי לתווך לילדים את המציאות העגומה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שי בנימין, בתו של רון, בן 53 מרחובות, שהוגדר כחטוף לאחר 57 ימים של אי ודאות, סיפרה הבוקר (ראשון) על הקושי עם הדרישה הישראלית לשחרר קודם נשים וילדים, בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "כל שחרור זה משמח, אבל זה מבאס אותי שאומרים שהגברים לא חשובים כמו הנשים. כל אחד הוא אבא או ילד של מישהי - גם לי בא לחבק את אבא שלי".

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות
> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

האזינו לראיון המלא של שי בנימין בכאן רשת ב

משפחתו של רון בנימין שהוגדר נעדר מאז ה-7 באוקטובר התבשרה אתמול כי הוא נחטף לרצועת עזה. רון, נשוי לאיילת ואב לשי וגיל, יצא מהבית שלו לרכוב על אופניים סמוך לקיבוץ בארי בשבת השבעה באוקטובר. מספר דקות לאחר שהגיע למקום, החלו האזעקות והוא החליט שלא להישאר שם. הוא שלח לבתו שי הקלטות שבהן הוא מספר שיש אזעקות והוא נמצא בעוטף עזה ושהוא לא יודע מה לעשות, אבל דבר אחד הוא ידע ואמר לאשתו בשיחת טלפון - "אני חוזר הביתה". מאז, נותק עימו הקשר.

מיכל היא אשתו של אלכס לובנוב, שנחטף ממסיבת הטבע ברעים, שם שימש כמנהל הברים. לזוג יש ילד בן שנתיים, ומיכל נמצאת בהיריון מתקדם עם ילדם השני. שלושה שבועות לאחר תחילת המלחמה, מיכל השתתפה בוועדת העבודה והרווחה וסיפרה שאף גורם ממשלתי לא היה מוכן לתמוך בה, מכיוון שבאותה עת, אלכס לא הוגדר עדיין חטוף, אלא נעדר.

בריאיון לכאן רשת ב', מיכל סיפרה: "מאז הוועדה, היחס השתפר, ומאז שעבר החוק למשפחות החטופים והנעדרים - יש סיוע מהמדינה". על אף הסיוע, מיכל סיפרה על התקופה הקשה שעוברת היא ומשפחתה: "חרב עליי עולמי - בעלי והאבא של הילד שלי לא נמצא כאן איתי, נשארתי לבד". 

האזינו לראיון המלא של מיכל לובנוב בכאן רשת ב


מיכל הוסיפה ושיתפה בקושי לספר על מקום הימצאו של אלכס, לילד המשותף של השניים בן השנתיים. "הוא מחפש אותו, שואל 'איפה אבא?' - אני עד היום לא יודעת איך לענות על זה", סיפרה מיכל. "אני מסתכלת לו בעיניים ואומרת לו שאבא אוהב אותו, ושעוד מעט יגיע. ילד בן שנתיים שמחפש את אבא שלו - כאב לא אנושי".

אנדריי קוזלוב, בן 27 מראשון לציון, נחטף בשבת השחורה מהמסיבה ברעים אותה אבטח. ג'ני זוגתו התראיינה גם היא לכאן רשת ב, ושיתפה במלחמה להשבת אהובה, מלחמה בו צועדת לבדה. "אלכס עלה לפני שנה מרוסיה, וכל המשפחה שלו עדיין שם, כשאני נלחמת בארץ בשמו לבד", סיפרה. 

האזינו לראיון המלא של מיכל לובנוב בכאן רשת ב

 

 

ג'ני נלחמה על יציאת משלחת של משפחות חטופים למוסקווה, ואכן המשלחת יצאה לפועל, אולם ג'ני לא יצאה ממנה מעודדת. "טסתי עם תקווה - חזרתי מאוכזבת", סיפרה. "אמרו שבשביל חזרת שבויים צריכה להיות הפסקת אש - וכשחזרתי לארץ כבר הסתיימה ההפוגה"

 

 

 

 

הפופולריים