משפט נתניהו

תיק 4000: השופטים נענו לבקשת ההגנה וצמצמו את הדיונים לפעמיים בשבוע

תיק 4000: השופטים נענו לבקשת ההגנה - שני דיונים בשבוע
זאת לאחר שבאי כוחם של נתניהו, מוזס והזוג אלוביץ' הביעו התנגדות לבקשת ביהמ"ש לקיים שלושה דיונים באותו שבוע על שלושה תיקים שונים במשפא האלפים. סנגור ההגנה: "במצב הנוכחי, אין אפשרות לנהל את הקשר הנדרש בין העדים לראש הממשלה לצורך היערכות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו מגיע לבית המשפט לשמיעת עדותו של מילצ'ן 25.06.23
צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

משפט נתניהו: השופטים נענו היום (שלישי) לבקשה לצמצם את הדיונים בתיק 4000 לפעמיים בשבוע, במקום שלוש, שהיו אמורות להפוך לארבע. הרקע לבקשה היה בשל מילואים של אנשי צוות או בני זוגם. בהתאם לכך, הדיון מחר בוטל, אך טרם הוחלט לגבי קביעת דיונים במקביל לתיקי 1000 ו-2000. 

קודם לכן, באי כוחם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל המוציא לאור של "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס הודיעו לבית המשפט על התנגדותם לעבור לארבעה ימי דיון ברצף, בכל שבוע, בכל שלוש התיקים. בכך, הם הצטרפו לעמדה שנמסרה אתמול בדיון בעל פה של באי כוח הזוג אלוביץ'.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

בא כוחו של נתניהו כתב לשופטים כי מדובר במתכונת לא ישימה ולא אפשרית. הסנגור כתב כי התכונן להמשך המשפט לפי תוכנית המשפט שהציגה הפרקליטות לבית המשפט, וכן משום שקבעו לו דיוני הוכחות בתיקים אחרים לדצמבר-ינואר, שנדחו בשל המלחמה.

כמו כן, כתב הסנגור עורך הדין חדד, כי חלק ניכר מהעדים בתיק 1,000 ו-2,000, שבהם הוא המייצג, צפויים להישמע עדויות משמעותיות, ושיש הכרח להיערך לשמיעתם בתיאום ויחד עם ראש הממשלה. לכן, לדבריו של חדד, במצב הנוכחי, בעיצומה של מלחמת חרבות ברזל, אין אפשרות לנהל את הקשר הנדרש עם נתניהו לצורך היערכות לחקירות העדים הצפויים. 

באות כוחו של מוזס כתבו לשופטים כי מדובר במתכונת לא ישימה, זאת לאור דיונים אחרים שיש להן בתיקים אחרים וכן לאור העובדה שבני זוג של מייצגות בתיק הם בשירות מילואים בצו 8.

הפופולריים