האזינו

ילנה טרופנוב, ששוחררה משבי חמאס: "הייתי מחליפה את הבן שלי וחוזרת לעזה"

ילנה טרופנוב, ששוחררה מהשבי: "מוכנה להחליף את בני בעזה"
אחרי שבעלה נרצח והיא נחטפה לשבי חמאס ושוחררה, ילנה טרופנוב בריאיון לכאן רשת ב: "מיטוט חמאס על הראש של החטופים שלנו, לא נשאר לי מישהו בעולם מלבד סשה" • לדבריה, "אי אפשר לשחרר חטופים בכוח - אלא בשיחות דיפלומטיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד חאמס מהשחרור של ילנה ואירנה 29.11.23
צילום: ללא

ילנה טרופנוב, ששוחררה משבי חמאס לאחר 54 ימים, אמרה היום (ראשון) בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי היא היתה מוכנה להחליף את בנה סשה, ולשוב לעזה, במידה וישתחרר. "אף אחד מהחטופים לא יודע איפה הוא, מקווה שחמאס יודע איפה הוא כדי שיוכל לשחרר אותו בעסקה - אבל אני לא רואה עסקה, אלא מיטוט חמאס - על הראשו של החטופים שלנו", אמרה טרופנוב. 

האזינו לריאיון המלא: 

 

אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 

טרופנוב התייחסה למצבה ואמרה: "שלומנו ממש לא טוב. הגוף שלנו פה אבל הלב והנפש שלנו שם ביחד עם הבן היחיד שלי והנכד היחיד של אמא שלי, סשה טרופנוב. בעלי נהרג באותו היום. אז אין לי אף אחד חוץ ממנו, הייתי מחליפה אותו בכל רגע, אם היו אומרים לי תלכי לעזה והוא יחזור - הייתי עושה את זה. אף אחד לא ראה אותו, אף אחד לא יודע איפה הוא, אני מאוד מקווה שחמאס יודעים איפה הוא כדי שיוכל להביא אותו לישראל במצב של החלפות שבויים, אבל אני לא רואה ברקע שום החלפות. אני רואה רק את הכוונה של ישראל למוטט את חמאס - אבל זה על הראש של החטופים שלנו". 

טרופנוב שיחזרה את אותו היום ואת הבשורות על בני משפחתה: "סשה נחטף מקיבוץ ניר עוז, הוא בא עם החברה שלו לבקר אותנו, כל המשפחה שלי נחטפה, אני, אמא שלי, הוא, חברה שלו ובעלי נהרג. זה כל המשפחה שהיתה לי בארץ, נודע לי על סשה וויטאלי נודע לי רק בישראל ועם אמא נפגשתי רק באותו כשחזרנו. אמא לא ידעה עליי כלום. אני ידעתי כמה ימים לפני כי מישהו שהגיע אלינו סיפר לי שהוא היה עם אמא שלי. זו היתה התרגשות אבל חששתי ממה שיהיה לי בארץ. רציתי לקוות שבעלי וסשה יחכו לי אבל זה לא קרה". 

טרופנוב סיפרה על השעות בשבי ואמר: "בהתחלה היינו בבית, כשהתחילו ההפגזות הכבדות הורידו אותנו למנהרות. מאוד פחדנו להיהרג מההפגזות הישראליות. מה שאני רואה בטלוויזיה, מחריד ומפחיד אותי. יש מצב שיהרגו שבויים בהפגזות ומסכנים שבויים כשנכנסים למנהרות שהם נמצאים שם. מה שאני רואה זה שהכי חשוב למוטט את חמאס והשבויים זה ככה בנוסף. צריך קודם כל לשחרר אותם, אי אפשר בכוח - אלא רק לשחרר אותם, רק בשיחות דיפלומטיות. אני לא רוצה לספר על התנאים בשבי כי בני נמצא שמה, אחרי שהוא יחזור - אני אספר הכל. הדבר היחיד שאני רוצה זה לקבל אותו חזרה. דיברתי בקבינט עם האנשים, זה לא מזיז. האוכל דליל, היחס לגברים לא טוב בכלל. הם ממש במצב לא טוב. אני מאוד חוששת. מי שהם מוכנים לשחרר - צריך לקחת. כולם צריכים לחזור בחיים". 

ילנה גם פנתה לסשה במסר אישי: "כולנו מחכות לו, אני, סבתא וחברה שלו ספיר, אנחנו אוהבות אותו ואנחנו עושות הכל בשביל שהוא יחזור".

הפופולריים