לקראת יום זכויות האדם

לאחר המסמך המטלטל של עדויות החטופים: במשרד הבריאות שוקדים על דוח נפרד

המסמך של עדויות החטופים: משרד הבריאות שוקד על דוח נפרד
עדויות החטופים ששבו הצביעו על פגיעות מיניות, אלימות, הרעבה, השפלה, ועוד, העולים בקנה אחד עם הפרה חמורה של זכויות אדם בסיסיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים גולדברג, פלאש 90
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

משרד הבריאות שוקד על הכנת דוח הכולל עדויות מהחטופים ששוחררו משבי חמאס שיכלול נתונים שייאספו, כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב של כאן 11. מוקדם יותר היום, מערך הרפואה במטה החטופים פרסם דוח קשה ומטלטל לאחר שגבה עדויות מהחטופים על הנעשה בשבי. החטופים סיפרו על עינויים פיזיים ופסיכולוגים מתמשכים שמסכנים את חייהם של מי שנותרו בשבי. בנוסף, במשרד הבריאות עובדים בימים אלה על דוח משלהם ואוספים נתונים מהחטופים.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

לקראת יום זכויות האדם הבינלאומי, המסמך פירט את המעשים בהיבט של עינויים פסיכולוגים ופיזיים כמו בידוד, ניתוק מההורים ובני משפחה, כליאה במנהרות ובחללים קטנים. בנוסף צויין בדוח כי החטופים אוימו באקדח, הוכו באגרופים, עורם נצרב באש וילדים נחשפו לסרטי טרור.

כמו כן, בהיבט של אלימות מינית, החטופים חשפו עדויות כי גברים ונשים סבלו מתקיפות מיניות אלימות בשבי. לדבריהם ההשלכות לכך הן: סיכון פיזי לזיהומים העוברים במגע מיני - כולל HIV, פגיעה חמורה באיברים הנדרשים לתיקון כירורגי דחוף, נשים עלולות לסבול בפגיעה ביכולת הרבייה העתידית, היריון מאונס, כאבים כרונים, קשים וטראומה רגשית עמוקה ואף מחשבות אובדניות והתאבדות.

הפופולריים