כאן רשת ב

גבריאלה ליימברג בעדות על שבי חמאס: "החזיקה אותנו המחשבה שבישראל עושים הכול כדי לשחרר אותנו"

"החזיקה אותנו המחשבה שעושים הכול כדי לשחרר אותנו"
החטופה שחזרה לארץ במסגרת הפעימה החמישית עם בתה ואחותה בריאיון בכאן רשת ב - אחיה וגיסה עדיין נמצאים בעזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיה וגבריאלה ליימברג
צילום: באדיבות המשפחה

גבריאלה ליימברג, ששוחררה משבי חמאס לאחר 53 ימים, התראיינה הבוקר (שלישי) בתוכנית "קלמן ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב. ליימברג נחטפה מקיבוץ ניר יצחק יחד עם בתה מיאה, אחיה פרננדו, אחותה קלרה וגיסה לואיס; שלוש הנשים חזרו לארץ במסגרת הפעימה החמישית בעסקה מול ארגון הטרור חמאס. 

הריאיון של גבריאלה ליימברג בכאן רשת ב

 

"נחטפתי יחד עם המשפחה שלי ב-7 באוקטובר", סיפרה גבריאלה. "אני ובתי התארחנו אצל אחותי באותו סוף שבוע ונחטפנו מהבית שלה. החטיפה עצמה הייתה אירוע מאוד טראומטי. בשבי החזיקה אותנו המחשבה שהמדינה, עם ישראל ומי שצריך לקבל את ההחלטות - יגיע למשא ומתן ולהסכם על שחרור עם כולם. רוצה להאמין שממשיכים במאמצים האלה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

גבריאלה שיתפה כי ביום בו שוחררה הפרידו אותה מאחיה וגיסה: "חשבנו שנתראה עוד כמה ימים, לא חשבנו שהם יישארו שם והדאגה היא מאוד גדולה. חצי ממני עדיין שם, זה לא נתפס שעדיין יש חטופים שם". על החזרה לארץ אמרה: "אני בסדר, מבינה שצריכה להשתקם וזה יהיה טיפול ארוך, בפן הבריאותי והנפשי, ואתפנה לזה כשפרננדו ולואיס יחזרו".

יוכבד ליפשיץ: החטופים חייבים להשתחרר - אחרת הם ימותו  

יוכבד ליפשיץ, ששוחחרה משבי חמאס 17 ימים לאחר שנחטפה, סיפרה בריאיון לערוץ NBC על התנאים הקשים בהם הוחזקה. "חוסר האוויר, המזון, והציוד הרפואי במנהרות יכול להתיש את האנשים לגמרי". ליפשיץ הבהירה כי שאר החטופים חייבים להשתחרר במהרה, כי אחרת הם ימות. 

ליפשיץ שחזרה כי לאחר שנשבתה היא ומספר חטופים נוספים הלכו מספר קילומטרים במנהרות עד שהגיעו לחדר גדול שם שהו ביחד. היא הביעה חשש לגורל המבוגרים והחולים עקב חוסר קבלת תרופות. בתה של יוכבד, שרון קראה לנס חג המולד וחנוכה, שיביא לשחרורם.

הפופולריים