כאן רשת ב

בנו של עזריה שנהרג מפגיעת כטב"ם: "אבא דאג להוציא את כל החיילים לפניו - ויצא אחרון"

בנו של עזריה שנהרג מפגיעת כטב"ם: "אבא יצא אחרון מהמבנה"
אידן יחזקאל סיפר על ההודעה האחרונה שאביו עזריה שלח לו ולמשפחתו, טרם נהרג במקום מפגיעת כטב"ם במרחב מרגליות, ועל הגאווה העצומה באבא שהיה לו | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחזקאל עזריה
צילום: .

אידן יחזקאל, בנו של רס"ב יחזקאל עזריה שנהרג מפגיעת כטב"ם במרחב מרגליות שבגבול הצפון, סיפר היום (שני) בגאווה על האבא שהיה ועל הדקות האחרונות טרם נפילתו. לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב אמר אידן: "הלב קרוע, אבל אני חזק ומלא בגאווה באבא".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הריאיון המלא | האזינו

עוד הוא הוסיף על האירוע בו אביו נהרג כי "אבא שהה במגורים במרגליות עם עוד חיילים. ברגע שזיהו את הכטב"ם והיו התרעות, אבא דאג להוציא את כולם לפניו ויצא אחרון. ככה הוא נפגע מהכטב"ם ונהרג במקום. אבא הציל במותו חיילים והוא נהרג כגיבור ישראל ועטור בניצחון".

לדבריו של אידן, למרות שאביו עבר את הגיל לשירות מילואים פעיל, הוא היה הולך כל שנה, גם בזמן שגרה למילואים וביום הטבח ב-7 באוקטובר, עזריה לא חשב פעמיים. "עוד לפני הזימון, הוא קם, לקח את האקדח וארז תיק. הוא לא ידע לאן ללכת ומה לעשות, אבל הוא היה מוכן ליציאה. כשהלך הוא נישק את כולם ואמר 'אני יוצא להגן על המדינה ועל עם ישראל'", סיפר אידן. 

רגעים ספורים טרם נפילת הכטב"ם במרחב מרגליות, עזריה שלח למשפחתו הודעה בקבוצת הוואטסאפ. "דקה, שתיים לפני שזה קרה הוא שלח 'בוקר טוב, אמן שיהיה שקט לכל עם ישראל'. הוא חשב עלינו וזה מחמם את הלב. הוא תמיד חשב על המשפחה, תמיד", שיתף אידן.

עוד הסביר אידן כי "אבא עשה את מה שהוא אוהב, הוא נהרג במדים. בבית העלמין ראינו אותו מחייך מאוזן לאוזן כי הוא עשה את מה שהוא אוהב ומאמין בו - להגן על המדינה", הסביר בנו של עזריה. 

על אביו שיתף אידן כי הוא נהג לבנות מכונות משחק מאפס והיה מכונאי בנשמה. "אבא אהב לטייל בארץ. בן אדם עם לב וידיי זהב. תמיד היה שמה בשביל כולנו. גם בשביל החיילים. לא משנה אם החייל בגילו או צעיר ממנו, הוא דאג לעולם. אבא תיקן להם את הצינורות שיהיו מים חמים ותיקן את הפלאטה שיהיה אוכל חם", אמר אידן.

רס״ב במילואים יחזקאל עזריה בן 53 מפתח תקווה, לוחם שריון בגדוד 129 של חטיבה 8, נפל בפעילות מבצעית במרחב מרגליות בגבול הצפון. הוא נהרג כתוצאה מנפילת כלי טיס ששוגר מלבנון. שני לוחמי מילואים בגדס״ר 6609 של חטיבת אלכסנדרוני נפצעו באורח קשה וקל, באותה תקרית בה נהרג עזריה. קצין שריון מגדוד 7016 בחטיבת קרייתי נפצע קשה, בקרב בדרום רצועת עזה.

הפופולריים