הקלות בקנסות ללוחמים ומשרתי מילואים: מתווה הרצוג ולוין

הקלות בקנסות ללוחמים ומשרתי מילואים: מתווה הרצוג ולוין
במסגרת המתווה שמקדמים השניים, חיילים בסדיר וחיילי מילואים שכלכלתם נפגעה בעקבות המלחמה יוכלו להגיש בקשה להקלה בחובותיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרצוג ולוין
צילום: חיים גולדברג ותומר ניוברג, פלאש 90

נשיא המדינה יצחק הרצוג, ושר המשפטים יריב לוין, יפעילו מתווה חנינות מיוחד שינתן ללוחמים בסדיר ובמילואים בעלי חובות בגין קנסות, אשר נקלעו למצב כלכלי קשה בעקבות המלחמה. כך פורסם היום (שני) במכתב ששוגר מבית הנשיא.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כמו כן, בעלי חובות נוספים יוכלו להגיש בקשה להקלה בחובות: "המתווה אינו מונע הגשת בקשות שלא על פי המתווה המיוחד, כך שכל מי שנקלע למצוקה כלכלית יוכל לפנות בבקשה להקלה על פי הכללים הרגילים בבקשות חנינה". המתווה גובש בעקבות פניות של משפחות שכולות מהעדה הדרוזית לנשיא המדינה ולשר המשפטים, בהן ציינו את הקושי לשלם קנסות בעת הזו. במסגרת המתווה, ינתן דגש בתחום הבנייה על חובות ואי עמידה בתשלומי קנסות שהוטלו על מי שבנה למטרת מגורים ביישובים בהם קיים קושי תכנוני. 
 
מנשיא המדינה יצחק הרצוג נמסר: "מוסד החנינה היווה מאז ומעולם דרך לשקף את ערכי החברה וצרכיה, ולנהוג לפנים משורת הדין, באופן חוץ-משפטי, עם אלה הזקוקים לכך. הושטת היד הזו היא נצרכת והכרחית תמיד, ובימים ייחודיים, דוגמת מלחמה, על אחת כמה וכמה. מתווה החנינה משקף מוסכמה ערכית וישראלית מחייבת שאני כנשיא גאה להביא לידי ביטוי בשם העם כולו".

שר המשפטים לוין כתב גם כן כי המתווה מהווה ביטוי לאחדות בעת הזו: המתווה מוקיר תודה למשרתים, לחללי ולפצועי צה״ל, ולנרצחי ונפגעי הטבח, ומוכיח את המחויבות של המדינה ללוחמי צה״ל, שנלחמים בחירוף נפש על הגנת המולדת בכל החזיתות. יש במתווה גם הכרת תודה מיוחדת לעדה הדרוזית, שטובי בניה משרתים בצה״ל ומגינים על המדינה, ולאנשי כוחות הבטחון מכלל המיעוטים".

הפופולריים