הוארך מעצר הבית של אביעד פריג'ה שירה למוות ביובל קסטלמן

הוארך מעצר הבית של אביעד פריג'ה שירה למוות ביובל קסטלמן
בית הדין הצבאי בבית ליד האריך עד יום רביעי הבא את מעצרו של פריג'ה, החשוד בהמתה בקלות דעת. כמו כן, הותר לו לצאת לעבודה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל קסטלמן ואביעד פריג'ה
צילום: באדיבות המשפחה וגירארד גרסון

בית הדין הצבאי בבית ליד האריך עד ליום רביעי הבא את מעצר הבית של אביעד פריג'ה, שירה למוות ביובל קסטלמן בפיגוע בירושלים. בית הדין דחה היום (שלישי) את עמדת התביעה הצבאית והקל פעם נוספת בתנאים, כאשר קבע כי לאחר בחינת טענות המצדדים ומצב הראיות, שיש לאפשר לפריג'ה לצאת לעבודה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לאחר שהוצגו בפניו במעמד צד אחד ראיות שונות, השופט טובי הארט ציין בהחלטתו כי התעבה החשד לכך שהחשוד ירה בקסטלמן כאשר הרים את ידיו, וכי יש יסוד סביר לחשד המיוחס לחשוד. סנגוריו של פריג'ה לא הגיעו להסכמה עם התביעה על התנאים למרות, בקשת השופטים שיעשו כן.

במהלך הדיון, הביע בית הדין את מורת רוחו מאי ביצוע ואי קידום של פעולות חקירה שהוגדרו ע"י התביעה כדחופות. זאת, בעוד שפריג'ה עודנו נתון במעצר בית בתנאים המגבילים את חירותו. בית הדין קבע כי "יש השתהות ממשית בביצוע הפעולות", וכי התנהלות זו "איננה מניחה את הדעת".

פריג'ה עומד על גרסתו בעקביות, כי לא ירה במנוח בשום שלב בעת שהרים את ידיו. לדבריו, היה משוכנע כי המנוח הוא המחבל השלישי בזירה, שהאירוע עדיין פעיל, ושהמנוח עדיין מסכן אותו ואת האזרחים במקום.

במהלך הדיון ציינו הסנגורים, עו"ד שלומי ציפורי ורן כהן רוכברגר,  כי "עברו של פריג'ה נקי מכל רבב, ומעולם לא היה מעורב באירוע אלים כלשהו, והאירוע דנן הוא אירוע מבצעי, ולכן אין ממש מאחורי הטענה בדבר מסוכנות כלשהי הנשקפת ממנו".

 

הפופולריים