האסיר הביטחוני שהוכה ומת בתאו - איים לחשוף סוהרים מושחתים

האסיר הביטחוני שהוכה ומת בתאו איים לחשוף סוהרים מושחתים
על פי תחקיר "כאן חדשות" המחבל תאיר אבו עסב שילם שוחד בתמורה להכנסת טלפונים ניידים לבית הכלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאאר אבו עצב
צילום: ללא קרדיט

שבועות ארוכים אחרי מותו המסתורי של המחבל תאיר אבו עסב בתאו בכלא קציעות, הותר לפרסום כי סוהרים נחקרו בחשד לִמעורבות במותו. הערב (חמישי) נחשפו פרטים חדשים על האסיר הביטחוני הזה, שלא היה סתם אסיר, אלא אחד שידע והכיר מקרוב התנהלות מפתיעה שבשב"ס היו מעדיפים מאוד להצניע.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האסיר הוותיק שימש בין היתר דובר אסירי הפתח בכלא. מעמדו האמיר עד כדי כך שאחד הסוהרים בכלא הזה הבריח בעבורו לכאורה, מתחת לאפם של הבכירים בשב"ס במשך חודשים ארוכים, טלפונים ניידים. זאת בתמורה לעשרות אלפי שקלים.

בשלב מסוים נעשתה פשיטה על תאו של הסוהר המושחת, ובה ניתן לראות כיצד הטלפונים הוסלקו מפורקים בתוך קופסת סיגריות בדרכם לשימוש בתוך תאי המחבלים. אלא שלמרות שיחות הטלפון המפלילות לכאורה בין המחבל המסוכן לסוהר המשרת, המחבל הכחיש את הקשר וטען בחקירותיו כי הסוהר מנסה לחפות על הברחה דווקא לאסירים - מחבלי חמאס.

לפי כתב האישום שהוגש נגד האסיר שנמצא מת בתאו, במשך חודשים ארוכים בין ספטמבר למרץ השנה, שילם שוחד בסכום של כ-70 אלף שקלים לסוהר בגין הכנסת טלפונים ניידים ועוד. הוא נאשם במתן שוחד והחזקח טלפונים ניידים, בעוד הסוהר הודה לאחרונה במיוחס לו וממתין לִגזר דינו. תאיר התעקש לנהל את משפטו לאחר שהליך גישור התפוצץ ואף הצהיר לפרוטוקול כי יפתח תיבת פנדורה בנוגע לכל מה שהוא יודע על שב"ס.

על אף שהוגש נגדו כתב אישום, הוחזר תאיר לאחרונה לכלא קציעות לאגף שממנו הורחק. לפי מידע שהגיע לידי "כאן חדשות", על גופו נמצאו חבלות רבות וקשות, אך טרם נקבעה סיבת המוות הברורה. בחודש הבא צפוי היה להיפתח משפטו, משפט שהיה מעורר אי נוחות קשה בשירות בתי הסוהר, בפרט בימים רגישים אלו. מותו של תאיר סותם את הגולל על מה שעתיד היה לספר, ומטיל סימני שאלה בכל מה שנוגע לנסיבות שהובילו למותו הפתאומי.

19 סוהרים מכלא קציעות חשודים בתקיפה בנסיבות מחמירות של תאיר אבו עסב, אסיר ביטחוני תושב קלקיליה, שהיה כלוא שנים ארוכות על ניסיון רצח. על פי החשד, קבוצת הסוהרים תקפה את האסיר, ולמחרת התקיפה, חבריו לתא דיווחו לסגל כי מצאו אותו ללא רוח חיים. 

הפופולריים