כתבי אישום קולקטיביים: הקושי באיסוף ראיות נגד המחבלים

כתבי אישום קולקטיביים: הקושי באיסוף ראיות נגד המחבלים
לפי המסתמן האישומים נגד המחבלים יחולקו לפי אזורים • במשטרה יפנו לציבור לקבלת עדויות נוספות לעבירות המין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית שרוף בקיבוץ בארי לאחר טבח 7 באוקטובר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במשטרה דורשים להגיש כתבי אישום קולקטיביים נגד המחבלים. זאת לאחר לא מעט דיונים בהשתתפות צמרת המשטרה, הפרקליטות והיועצים המשפטים הרלוונטים, באשר לאופן שבו יועמדו לדין מחבלי הנוחבה שביצעו את הטבח בעוטף עזה. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 

הסיבה העיקרית היא חוסר בראיות ספציפיות נגד מחבלים, בין השאר, נוכח היעדר ראיות פורנזיות; שכן כמעט ואין דוחות פתולוגיים בזמן אמת, וקושי לייחס רציחות ספציפיות למחבלים ספציפיים. כמו כן, לפי המסתמן האישומים נגד המחבלים יחולקו לפי אזורים - כך שלכל מחבל יוחסו אישומים לפי ערים, קיבוצים והמסיבה ברעים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

בנוגע לעבירות המין, מצבת הראיות דלה מאוד, וחלק מהעדויות נגבו זמן רב לאחר 7 באוקטובר. גורמי האכיפה צפויים לפנות לציבור הרלוונטי כדי לקבל עוד ראיות ועדויות על עבירות מין נוספות.

ממשטרת ישראל נמסר כי "אירועי הטבח ופשעי המלחמה שבוצעו ב-7 באוקטובר נחקרים בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ, צה"ל ופרקליטות המדינה. מלאכת איסוף הראיות בחקירה לאומית, רגישה ומורכבת זו, ממשיכה גם בימים אלה ונאספו ראיות רבות ממקורות שונים המבססים את החשדות נגד המחבלים".

מחבל של הג'יהאד האסלאמי שנתפס בעזה הודה בחקירתו שהשתתף בטבח ב-7 באוקטובר, וכי החולייה שלו ביצעה פשעי מין מחרידים ולאחר מכן רצחה את הקורבן. כך נחשף בשבוע שעבר בחדשות הערב בכאן 11. המחבל נתן פרטים שיש בהם כדי לזהות את הקורבן - פרטים שלא יפורסמו בשל הרגישות וכבוד הקורבן.

עדויות נוספות להתעללות המינית עלו גם בכתבה שפרסם הניו-יורק טיימס, לאחר שבמשך חודשיים ביצעו על כך תחקיר. בתחקיר, שנשען על עדויות של עדי ראייה, צוותי רפואה וחיילים שפינו את הגופות, מצביע על דפוס חוזר של אונס, פגיעה והשחתה של הגופות. כלל העדים תיארו מצבים קשים של הגופות, פציעות והשחתה אכזרית של חלקי הגוף התחתונים.

הפופולריים