פרסום ראשון

על רקע ההתחממות בצפון: משרד הבריאות הנחה את בתי החולים להיערך לאלפי נפגעים 

ההתחממות בצפון: בתי החולים הונחו להיערך לאלפי נפגעים
בתי החולים הצפוניים הונחו להיערך למצב של "אי בודד", שבו יתפקדו למשך ימים שלמים ללא אספקת ציוד, תרופות ומזון. במשרד הבריאות נערכים גם לפגיעה בצוותים רפואיים, ומכינים עתודת רופאים יהודים מחו"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זיו צפת
צילום: באסל עווידאת פלאש 90

על רקע ההתחממות בגזרה הצפונית בימים האחרונים, במשרד הבריאות הורו לבתי החולים להיות ערוכים לקליטת אלפי נפגעים ולבתי החולים הצפוניים - זיו בצפת והמרכז הרפואי לגליל בנהריה - להיערך למצב של "אי בודד", כלומר לימים ללא אספקת ציוד, תרופות ומזון - כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. 

 

במשרד הבריאות העלו את הדריכות והכוננות של מערכות האשפוז, בתי החולים וקופות החולים בכל רחבי הארץ, ובפרט בצפון. בתי החולים בצפת ובנהריה הונחו להיערך למצב של קבלת נפגעים רבים וויסות שלהם לבתי חולים אחרים. 

לכל העדכונים - עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הנחה את כל בתי החולים בארץ להיות מסוגלים לעבור למתאר חירום בתוך 24 שעות מרגע שיתבקשו לעשות כן. משמעות הדבר היא שבעת הצורך יעברו בתי החולים למתחמים ממוגנים, ישחררו חולים שניתן לשחרר, וייערכו לקבלת נפגעים רבים. בתי החולים בצפון התבקשו להיות מסוגלים להגיע למצב חירום בתוך שעות, ואם יהיה צורך בכך, לעמוד על 50 אחוזי תפוסה כדי לאפשר קבלת נפגעים במתחמים ממוגנים בלבד.

במשרד הבריאות נערכים גם למצב שבו צוותים רפואיים ייפגעו בעצמם או ייאלצו להתגייס למילואים, ולכן מכינים  עתודת רופאים מחו"ל. יש כשבעת אלפים רופאים יהודים שהביעו רצון להתנדב ולעזור, ואם יהיה צורך בכך יבקשו מהם להגיע לארץ לעזור.

הפופולריים