"המחבל נגע בה"

אונס ועינויים בשבי: העדות המטלטלת של החטופה ששוחררה

אונס ועינויים בשבי: העדות המטלטלת של החטופה ששוחררה
אביבה סיגל, שנחטפה מביתה בכפר עזה והוחזרה לישראל, חושפת בכנסת את הזוועות שראתה בשבי: "ראיתי חטופה שמחבל נגע בה, במקרה אחר עינו מישהי שחשבו שהיא קצינה" | צפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים גולדברג, פלאש 90
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

העדויות לזוועות שמתחוללות בשבי חמאס, בהן פגיעות מיניות ועינויים, ממשיכות להיחשף. אביבה סיגל, ששוחררה מהשבי לפני כחודש וחצי אחרי שנחטפה מביתה בכפר עזה, חשפה היום (שלישי) בכנסת חלק מהמקרים המטלטלים להם הייתה עדה בזמן שהותה בשבי. "היו מיליוני מקרים, אני יכולה לדבר על זה שבוע", פתחה סיגל.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"אחת הבנות חזרה אחרי שהיא הלכה לשירותים, וראיתי על הפרצוף שלה שהיא נסערת, אז קמתי וחיבקתי אותה", סיפרה. "המחבל נכנס וצעק, אמרתי לו 'אבל אני אוהבת אותה', סימנתי עם הלב, לא יכולתי להסביר לו במילים, אבל היה אסור לנו לחבק".

את העדות חשפה אביבה סיגל בכנס הראשון של השדולה למען החטופים. "ראיתי שהיא נסגרת ושקטה ושהיא לא היא. המחבל הזה נגע בה. הוא לא נתן לי אפילו לחבק אותה אחרי שזה קרה. זה נורא. כשהיא סיפרה לי אמרתי לה שאני מצטערת אבל קשה לי לשמוע את זה. היה לי באמת קשה".

סיגל חשפה מקרה נוסף בשבי של התעללות בחטופות. "היה עוד מקרה של אחת שהגיעה וחשבו שהיא חיילת קצינה בצבא. הם עינו אותה כשהיא לידי ואני עדה לזה, אני עדה למה שקורה שם. מה שקורה שם פשוט זה פשוט קטסטרופה. אי אפשר להמשיך ככה".

הפופולריים