ח"כ אלמוג כהן נחקר באזהרה בחשד לתקיפה לפני 11 שנים

ח"כ אלמוג כהן נחקר באזהרה בחשד לתקיפה לפני 11 שנים
חבר הכנסת מעוצמה יהודית חשוד שתקף עצורים בדואים בעת שירותו כשוטר יס"ם, הראיה - פוסט בפייסבוק בו קשר עצמו לאירוע • כהן על חקירתו: "ניסיון להשתיק אותי" | הסיפור והפוסט "המפליל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 אלמוג כהן נחקר בלהב 433
צילום: -

חבר הכנסת אלמוג כהן מעוצמה יהודית נחקר באזהרה בלהב 433 בחשד לתקיפה שהתרחשה לפני 11 שנים בעת שירותו במשטרה כשוטר יס"ם. היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, נתנה את האור הירוק לחקור את כהן על תקיפה וחבלה בנסיבות מחמירות. בהתייחסות לחקירתו אמר כהן: "זה ניסיון להשתיק אותי".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הראיה שהובילה להבאתו של חבר הכנסת מעוצמה יהודית לחקירה היא פוסט שפרסם בפייסבוק בו קשר את עצמו לאירוע - שבו תמונה של לוחמים מבצעים מעצר של חשודים, לצד הכיתוב: "אלו שלמטה זוכרים מה עשיתי בצבא".

לפני 11 שנים התלוננו תושבי רהט שנאזקו והוכו בידי שוטרי יס״ם, שלטענתם גם הטילו את מימהם על ראשם כשהם אזוקים על הרצפה. מח"ש פתחה בחקירה אולם לא הצליחו להגיע לידי זיהוי של השוטרים המעורבים בתקרית, והתיק נסגר. אולם התפנית החלה לפני כשנה וחצי, כשחבר הכנסת כהן פרסם במהלך קמפיין הבחירות את הפוסט המדובר בפייסבוק, בו הוא נראה מכה עצורים. בעקבות הפרסום הגישו תושבי רהט, שזיהו עצמם בתמונה, תלונה נגד כהן. 

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בתגובה: "ההנחיה של היועמ"שית לחקור את ח"כ אלמוג כהן אודות אירוע שאירע לפני למעלה מעשור – חמורה, מעלה ריח חריף של רדיפה פוליטית. זה לא ירפה את ידינו".

הפופולריים